لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۸

دیدار پرزیدنت ترامپ با اعضای امنیت ملی در پنتاگون: داعش درحال سقوط است


رئیس جمهوری و وزیر دفاع ایالت متحده در ساختمان پنتاگون که در شهر آرلینگتون ایالت ویرجینیا در نزدیکی دی سی قرار دارد.
رئیس جمهوری و وزیر دفاع ایالت متحده در ساختمان پنتاگون که در شهر آرلینگتون ایالت ویرجینیا در نزدیکی دی سی قرار دارد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه عصر به وقت واشنگتن دیدار دو ساعته ای با اعضای تیم امنیت ملی کابینه خود در محل ساختمان وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون داشت و تاکید کرد که گروه داعش به سرعت درحال سقوط است.

به گزارش رسانه های آمریکایی، در این دیدار آقای ترامپ درباره نقاط حساس جهان از جمله کره شمالی،‌ عراق، سوریه، ایران و افغانستان نظر مشاوران خود را دریافت کرد.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری، رکس تیلرسون وزیر خارجه، استیون منوچین وزیر خزانه داری و تعدادی دیگر از تیم رئیس جمهوری از واشنگتن به آن سوی رودخانه پتومک در ویرجینیا برای جلسه در پنتاگون رفتند.

پیش از این هم جلسه رئیس جمهوری آمریکا با اعضای امنیت ملی به میزبانی پنتاگون برگزار شده بود. در این دیدار جیم متیس وزیر دفاع را معاون او پاتریک شاناهان که به تازگی منصوب شده و همچنین ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک همراهی می کردند.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

این نشست فرصتی برای رئیس جمهوری آمریکا بود تا از سوی فرماندهان نظامی و مشاورانش در جریان آخرین جزئیات از نقاط حساس جهان از جمله کره شمالی،‌ عراق، سوریه، ایران و افغانستان قرار بگیرد. آقای ترامپ برای آگاهی از نظرات مشورتی فرماندهان ارتش به پنتاگون رفت.

آقای ترامپ بعد از این جلسه اظهارنظر علنی نداشت و تنها ویدئویی از دیدار و استقبال در وزارت دفاع را منتشر کرد با این حال، دانا وایت،‌ سخنگوی پنتاگون درباره این دیدار به خبرنگاران گفت جلسه برای درجریان قراردادن رئیس جمهوری بود و تصمیمی در آن گرفته نشد.

پرزیدنت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه پیش از دیدار با جیم متیس وزیر دفاع در پنتاگون گفت گروه داعش به سرعت درحال سقوط است.

مبارزه با داعش در ماههای اخیر شدت یافته و نیروها عراقی با حمایت ائتلاف به رهبری آمریکا توانستند موصل را از دست داعش آزاد کنند و رقه نیز در سوریه توسط نیروهای مورد حمایت آمریکا محاصره شده است.

اسوشیتدپرس گزارش داد دولت ترامپ امیدوار است که به زودی سیاست جدید آمریکا در قبال افغانستان را اعلام کند. خبرنگاران از جیم متیس درباره افزایش احتمالی نیروها پرسید که او گفت مطمئنم رئیس جمهوری به زودی تصمیم خود را اعلام می کند.

در حال حاضر آمریکا ۸۴۰۰ نیرو در افغانستان دارد.

از سوی دیگر، در یک ماه اخیر آزمایشهای موشکی کره شمالی موجب شده تا مقام های آمریکایی به این کشور هشدار بدهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG