لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۸

دیدگاه: کنگره باید مقابل رویکرد افزایش نظامی‌گری دولت ترامپ بایستد


آقای پودستا یکی از دو نویسنده این یادداشت، رئیس کمپین انتخاباتی خانم کلینتون در انتخابات گذشته بود.
آقای پودستا یکی از دو نویسنده این یادداشت، رئیس کمپین انتخاباتی خانم کلینتون در انتخابات گذشته بود.

ایالات متحده همواره بر سر جنگ هایی که در آن ها درگیر بوده بحث و جدل کرده است، اما این مهم در مورد افزایش اخیر عملیات نظامی آمریکا و فروش تسلیحات نظامی در خاورمیانه صدق نمی کند.

جان پودستا رییس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون، و برایان کاتولیس کارشناس ارشد سیاسی در یادداشت مشترکی در روزنامه واشنگتن پست نوشتند: بر خلاف طرح افزایش نیروها در عراق در سال ۲۰۰۷ در دوره دولت جرج بوش و طرح افزایش نیروها در افغانستان در سال ۲۰۱۰ در دوره دولت باراک اوباما، دولت ترامپ بدون درگیر کردن افکار عمومی و آگاه کردن مردم از خطرات موجود در حال افزایش حضور نظامی آمریکا است. هر چند عملیات این روزها شامل اعزام صدها هزار نیرو برای اشغال مناطق شهری نیست، ولی نشانگر حضور نظامی فزاینده به دور از شفافیت نیروهای عملیات ویژه است.

نیروهای ایالات متحده طی پنج ماه ریاست جمهوری دونالد ترامپ به خط مقدم جنگ در عراق، سوریه، یمن و سومالی نزدیکتر شده اند. پنتاگون در آستانه اعزام نیروی بیشتر به افغانستان است.

کنگره باید قدم جلو بگذارد و نقش نظارتی خود را برای شفافیت بیشتر و روشن شدن ابعاد و پیامدهای این رویکرد نظامی ایفا کند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG