لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۰

سفر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به کابل برای تنظیم استراتژی جدید در افغانستان


ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا
ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا

ژنرال جوزف دانفورد فرمانده ستاد مشترک تفنگداران دریایی آمریکا روز دوشنبه در راستای تنظیم یک استراتژی نظامی جدید در افغانستان وارد آن کشور شد.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، روز دوشنبه پنجم تیر ماه وارد افغانستان شد.

مأموریت ژنرال دانفورد در این سفر تنظیم و نهایی‌سازی یک استراتژی جدید نظامی در افغانستان است که استقرار چهار هزار سرباز آمریکایی جدید در کشور نیز بخشی از آن محسوب می شود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۲۵ خرداد به نقل از یک مقام کابینه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خبر از این داده بود که پنتاگون چهار هزار سرباز دیگر را به افغانستان اعزام خواهد کرد تا بتوانند به خاتمه جنگی که سه رئیس جمهوری آمریکا شاهد آن بوده اند کمک کنند.

قرار است ژنرال دانفورد در سفر خود با مقامات افغانستان و همچنین نیروهای آمریکایی و رهبران ائتلاف بین المللی دیدار و گفتگو کند.

سپاه تفنگداران دریایی آمریکا مستقر در ولایت پرتنش هلمند متوجه نقطه ضعف هایی در نیروهای افغان شده اند، چالشی که کابینه آقای ترامپ امیدوار است با اعمال استراتژی نظامی جدید از عهده آن برآید.

فرمانده ارشد آمریکا در ولایت هلمند افغانستان می گوید با اینکه نیروهای افغان در فن مبارزه بهبود یافته اند، اما در برخی استراتژی های کلیدی نیاز به آموزش دارند.

بخش عمده نیروهای اعزامی جدید به افغانستان بر تعلیم و مشاوره به نیروهای افغان متمرکز خواهند شد. همچنین، بخش کوچکی از این نیروها نیز مشغول عملیات های ضدتروریستی علیه پیکارجویان داعش و طالبان در منطقه خواهند شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG