لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

آمریکا چهار هزار سرباز به افغانستان می‌فرستد


به گفته یک مقام کابینه ترامپ، وزارت دفاع آمریکا حدود چهار هزار سرباز آمریکایی به افغانستان اعزام خواهد کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۲۵ خرداد به نقل از یک مقام کابینه پرزیدنت ترامپ گفت پنتاگون چهار هزار سرباز دیگر را به افغانستان اعزام خواهد کرد تا بتوانند به خاتمه جنگی که سه رئیس جمهوری آمریکا شاهد آن بوده اند کمک کنند.

به گفته این مقام کابینه ترامپ، تصمیم اعزام این نیروها به افغانستان که از سوی جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، گرفته شده است احتمالا هفته آینده رسما اعلام خواهد شد.

به گفته این مقام کابینه ترامپ که نام خود را فاش نکرده است، بخش عمده نیروهای اعزامی جدید به افغانستان بر تعلیم و مشاوره به نیروهای افغان متمرکز خواهند شد. همچنین، بخش کوچی از این نیروها نیز مشغول عملیات های ضدتروریستی علیه پیکارجویان داعش و طالبان در منطقه خواهند شد.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، ماه گذشته اعلام کرد این سازمان در حال بررسی درخواست برخی مقام‌های نظامی کشورهای عضو برای اعزام نیروی بیشتر به افغانستان است.

در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار نیروی سازمان ناتو – از جمله ۶ هزار و ۹۰۰ نظامی آمریکایی – در افغانستان در حال ارائه خدمات آموزشی به نیروهای مسلح آن کشور هستند تا زمانی که بتوانند خود تامین امنیت و دفاع از کشور را بر عهده بگیرند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG