لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۰

هشدار نیروی زمینی آمریکا به شبه نظامیان سوری مورد حمایت ایران


گروهی از نظامیان سوری
گروهی از نظامیان سوری

ارتش آمریکا این هفته بیش از ۹۰ هزار اعلامیه در سوریه پخش کرده است تا به شبه نظامیان مورد حمایت ایران هشدار بدهد در عملیات ائتلاف علیه داعش مداخله نکنند.

به گزارش نیوزویک، در اعلامیه پنتاگون نوشته شده است: شما داخل منطقه تعیین شده «عاری از مناقشه» قرار دارید، این منطقه را فورا ترک کنید.

منطقه «عاری از مناقشه» برای اطمینان از امنیت نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا ایجاد شده است و بنا بر تخمین ارتش آمریکا شمار بزرگی از جنگجویان مورد حمایت ایران در این منطقه مانده اند و پنتاگون آن ها را تهدید می بیند.

شمار زیادی از این شبه نظامیان شیعه دقیقا در اطراف مرکز آموزش ائتلاف در پادگان «التنف» در جنوب شرقی سوریه در نزدیکی مرز عراق تجمع کرده اند. سرهنگ رایان دیلان، سخنگوی نیروی زمینی آمریکا، می گوید «ما آن ها را تهدید می بینیم».

شورشیان سوری مورد حمایت آمریکا «التنف» را سال گذشته از کنترل داعش خارج کردند. منابع اطلاعاتی در منطقه می گویند شورشیان سوری قصد دارند از آن به عنوان پایگاهی برای تصرف شهرک مرزی «البوکمال» استفاده کنند که مسیر مهم لجستیکی داعش است.

شورشیان تحت حمایت آمریکا و نیروهای طرفدار اسد بر سر باز پس گیری مناطق تحت کنترل داعش رقابت دارند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG