لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۱

تیم‌های فوتبال روسیه از بازی رایانه‌ای «فیفا ۲۲» حذف می‌شوند


شرکت سازنده بازی‌های رایانه‌ای ورزشی «الکترونیک آرتز»
شرکت سازنده بازی‌های رایانه‌ای ورزشی «الکترونیک آرتز»

شرکت سازنده بازی «فیفا ۲۲» می‌گوید که تیم ملی فوتبال روسیه ‌و تمامی باشگاه‌های این کشور را از این بازی رایانه‌ای حذف می‌کند.

شرکت سازنده بازی‌های رایانه‌ای ورزشی «الکترونیک آرتز» ضمن اعلام همبستگی خود با مردم اوکراین گفت که تیم‌های روسی در تمامی پلت‌فرم‌ها از این بازی فوتبال رایانه‌ای حذف می‌شوند.

فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» و اتحادیه فوتبال اروپا «یوفا» نیز اخیرا تیم ملی و باشگاه‌های روسیه را از شرکت در تمامی رقابت‌های بین‌المللی محروم کردند.

اوکراین از صنعت بازی‌های رایانه‌ای خواسته بود تا همراه با جامعه جهانی نسبت به تهاجم نظامی روسیه به این کشور واکنش نشان دهد.

میخائیلو فدوروف، معاون نخست وزیر اوکراین، اخیرا از تمامی شرکت‌های تولیدکننده بازی و‌ پلتفرم‌های الکترونیکی ورزشی خواسته بود که ضمن مسدود کردن حساب‌های کاربران روسیه و بلاروس، و لغو مسابقات آنها بازیکنان این کشورها را محروم کنند.

این شرکت در پیامی که در شبکه کاربری خود در توئیتر منتشر کرد، ضمن اعلام همبستگی با مردم اوکراین، گفت که این شرکت نیز «مانند بسیاری از صداها در جهان فوتبال، خواستار صلح و پایان تهاجم به اوکراین است.»

این شرکت با اشاره به همراهی با شرکای خود در فیفا و یوفا، از آغاز فرآیند حذف تیم‌های روسی از تمامی محصولات مرتبط با فیفا از جمله فیفا ۲۲، «فیفا موبایل» و «فیفا آنلاین» خبر داد.

این اقدام شامل بازی رایانه‌ای لیگ ملی هاکی روی یخ یا «ان‌اچ‌ال ۲۲» نیز می‌شود که یکی از محبوب‌ترین محصولات شرکت الکترونیک آرتز است. به این ترتیب تیم‌های روسیه و بلاروس از این بازی رایانه‌ای نیز حذف می‌شوند.

این شرکت در عین حال می‌گوید که در حال ارزیابی تغییرات مربوط به سایر بازی‌های خود است و احتمال دارد که روسیه و بلاروس از تمامی رشته‌های ورزشی حذف شوند.شرکت‌های مایکروسافت و سونی که به ترتیب مالک «اکس‌باکس» و «پلی‌استیشن» هستند هنوز نسبت به درخواست مقامات اوکراینی واکنشی نشان نداده‌اند.

در همین حال، اپلیکیشن موسیقی «اسپاتیفای» اعلام کرده است که دفتر خود در روسیه را برای مدت نامحدودی تعطیل کرده است.

اسپاتیفای، اوایل این هفته تمام محتوای رسانه‌های دولتی روسی «آرتی» و «اسپوتنیک» را از پلتفرم خود در اتحادیه اروپا، آمریکا، و سایر بازارها به جز روسیه به دنبال اقدام مشابه شرکت‌های متا و توئیتر حذف کرد.

XS
SM
MD
LG