لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۸

شان پن همراه با پناهجویان اوکراینی، با پای پیاده وارد لهستان شد


شان پن
شان پن

شان پن سینماگر آمریکایی که برای تهیه یک فیلم مستند درباره تهاجم روسیه به اوکراین به شهر کی‌یف رفته بود، همراه با هزاران پناهجوی اوکراینی با پای پیاده وارد لهستان شد.

به گزارش رویترز، شان پن ۶۱ ساله دوشنبه تصویری را در حساب کاربری خود در توئیتر منتشر کرد که این ستاره سینما را در شرایطی نشان می‌دهد که با کوله‌پشتی در حال حمل چمدانی چرخدار است.

او در این عکس در امتداد جاده‌ای حرکت می‌کند که ردیفی از خودروهای رها شده تا دوردست‌ها دیده می‌شود.

شان پن در توضیح این عکس می‌نویسد که او و دو همکارش پس از این که خودروی خود را در جاده رها کردند، برای رسیدن به مرز لهستان مجبور شدند تا کیلومترها پیاده بروند.

شان پن در ادامه با اشاره به انبوهی از خودروها در جاده نوشته است که اکثر خودروها پر از زنان و کودکان هستند و آنها هیچ بار و چمدانی ندارند و تنها دارایی ارزشمندشان همین خودروها است.

او توضیحی نداده است که چرا مجبور شده خودروی خود را در مسیر رها کند و پیاده از مرز لهستان بگذرد.

یکی از سخنگویان شان پن‌ در شهر لس آنجلس آمریکا تأیید کرد که شان پن «به سلامت از اوکراین خارج شده است»، ولی توضیحی درباره چگونکی خروج یا محل اقامت کنونی او نداد.

دفتر ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین هفته پیش خبر حضور شان پن در شهر کی‌یف را رسانه‌ای کرد. این دفتر ضمن قدردانی از حمایت شان پن از مردم اوکراین، گفت که این ستاره بزرگ برای تهیه فیلم مستند خود با گروهی از شخصیت‌های سیاسی، نظامی، ‌و روزنامه‌نگاران اوکراینی مصاحبه کرده است.

شان پن
شان پن

شان پن، برنده دو جایزه اسکار هفته گذشته با انتشار بیانیه‌ای، مردم اوکراین را به عنوان «نماد تاریخی شجاعت» تحسین کرد و اوکراین را «نوک نیزه برای آغوش دموکراتیک رویاها» خواند.

او در ادامه افزود «اگر ما اجازه دهیم که اوکراین به تنهایی بجنگد، روح ما به عنوان آمریکا از دست خواهد رفت.»

شان پن علاوه بر فعالیت‌های سینمایی، در مسایل سیاسی، اجتماعی و برنامه‌های انسان‌دوستانه مختلفی از جمله امدادرسانی به قربانیان طوفان کاترینا، زلزله هائیتی و سیل در پاکستان مشارکت داشته است.

شان پن
شان پن

او در سال ۲۰۱۶ به صورت مخفیانه مصاحبه‌ای با خواکین گوزمان ملقب به «ال چاپو» سلطان مواد مخدر مکزیکی ترتیب داد که در «رولینگ استون» منتشر شد.

حواشی مرتبط با این مصاحبه جنجالی که پیش از دستگیری ال چاپو انجام شد، تا مدتها سوژه رسانه‌های خبری بود.

شان پن فیلم مستند خود درباره تهاجم نظامی روسیه به اوکراین را برای «استودیوهای وایس»، یک شرکت رسانه‌ای دیجیتال آمریکایی کانادایی تولید می‌کند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG