لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۴

محبوبیت «خدمتگزار مردم»؛ سریال‌ قدیمی زلنسکی پرطرفدار شد


ولودیمیر زلنسکی
ولودیمیر زلنسکی

عملکرد ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، در رهبری مقاومت کشورش علیه تهاجم نظامی روسیه، موجب شده است محبوبیت یکی از سریال‌های قدیمی که او در آن بازی کرده افزایش پیدا کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، در روزهای اخیر ده‌ها شبکه تلویزیونی از کشورهای مختلف جهان حق پخش «خدمتگزار مردم» را خریداری کردند و این سریال کمدی مشتریان زیادی پیدا کرده است.

در این مجموعه که در سال ۲۰۱۵ ساخته شد، ولودیمیر زلنسکی نقش معلمی را بازی می‌کند که منتقد سیاست‌های دولت است و به دلیل انتشار سخنانش در فضای مجازی به شهرت زیادی می‌رسد و در نهایت رئیس جمهور اوکراین می‌شود.

«خدمتگزار مردم» تأثیر زیادی در محبوبیت ولودیمیر زلنسکی در اوکراین داشت و او در مبارزات انتخاباتی خود بارها به تجربه بازی در نقش رئیس جمهوری این کشور اشاره کرد.

این سریال کمدی پربیننده، سه فصل در اوکراین پخش شد و ماجراهای شخصیت اصلی بعدها در یک فیلم‌ سینمایی نیز ا‌دامه پیدا کرد.


هرچند مردم ا‌وکراین علاقه زیادی به ولودیمیر زلنسکی دارند، ولی مقاومتش علیه تهاجم نظامی روسیه او را به یک قهرمان ملی و شخصیتی جهانی تبدیل کرد.

به گفته شرکت «اکو رایتس» که پخش کننده «خدمتگزار مردم» است، در روزهای اخیر درخواست‌های زیادی برای خرید حق پخش این سریال کمدی دریافت شده است.

نیکولا سودرلوند، یکی از مدیران این شرکت با اشاره به این که این یک سریال قدیمی محسوب می‌شود، گفت که با توجه به رویدادهای اخیر، استقبال دوباره از این مجموعه «قابل توجه» است.

به گفته این شرکت، اخیرا حق پخش سریال به تلویزیون‌هایی در بریتانیا، خاورمیانه، یونان، رومانی، بلغارستان، مولداوی، استونی، فرانسه، فنلاند، و گرجستان فروخته شده است.

نیکولا سودرلوند می‌گوید که شاید برای بسیاری عجیب باشد که چگونه یک کمدین می‌تواند سیاستمدار باشد، ولی باید در نظر گرفت که ولودیمیر زلنسکی سیاستمدار بوده است.

ولودیمیر زلنسکی
ولودیمیر زلنسکی

او در ادامه می‌‌افزاید که توانایی ولودیمیر زلنسکی در انتقال پیام‌های قانع‌کننده به مردم، و این موضوع که اگر مجری تلویزیون هستید، چه کارهایی را باید انجام دهید به او کمک زیادی کرده است تا سیاستمدار شود.

اکو رایتس، پخش‌کننده «خدمتگزار مردم»، می‌گوید که مبلغ پنجاه هزار یورو به صلیب سرخ اوکراین کمک کرد. این تقریبا تمام مبلغی است که این شرکت اخیرا بابت فروش حق پخش سریال دریافت کرده است.

این شرکت در اعتراض به تهاجم نظامی به ‌اوکراین، پخش برنامه‌های روسی یا محصولات تولید شده در روسیه را متوقف کرده است.

XS
SM
MD
LG