لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۱

ارتش آمریکا به دنبال آموزش برخورد با پهپادهاست؛ عملیات پهپادهای ایرانی علیه داعش


نمونه ای از پهپاد آمریکا به نام MQ-9 در پایگاه قندهار در افغانستان.
نمونه ای از پهپاد آمریکا به نام MQ-9 در پایگاه قندهار در افغانستان.

ژنرال«جوزف وتل» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در خاورمیانه پنجشنبه از ناو «یو اس اس نیمیتز در خلیج فارس دیدار کرد و ضمن اشاره به تولید پهپادها در خاورمیانه گفت تولید پهپاد در منطقه یکی از چالشهای واقعی است. ژنرال وتل گفت ارتش آمریکا سرگرم آموزش چگونگی مقابله با پهپادهاست. اظهارات این مقام نظامی آمریکا با ادعای جدید ایران درباره حمله پهپادی به داعش همزمان شده است.

دریاسالار بیل بایرن، فرمانده ناوگان پنجم در خلیج فارس در همین رابطه گفت بزرگترین نگرانی اینست که پهپادهای تجسسی ایران شروع به حمل سلاح کنند و بصورت تهدید مستقیم علیه کشتی های آمریکائی در مهمترین شاهراه استراتژیک اقتصادی جهان درآیند.

در ماههای اخیر، چندین پهپاد ایرانی بر فراز ناوهای هواپیمابر آمریکائی در خلیج فارس پرواز کردند.

فرمانده ناوگان پنجم پرواز پهپادهای ایرانی را بسیار نگران کننده توصیف کرد و گفت آنها گرچه گاه به هشدارها پاسخ می دهند اما نمی پذیرند که موقعیت پرواز پهپاد شان خطرناک بوده است.

عملیات پهپادی ایران «علیه داعش»

اظهارنظر مقام های نظامی آمریکا درباره پهپادهای ایران با اعلام خبری در رسانه های دولتی جمهوری اسلامی همزمان شده که ایران می گوید پهپادهای سپاه پاسداران در سوریه به داعش حمله کرده اند.

روز جمعه رادیو تلویزیون دولتی ایران اعلام کرد «پهپادهای مقاومت» به داعش حمله کرده اند. هرچند عبارت «مقاومت» برای گروه حزب الله در رسانه های ایران استفاده می شود، اما ساعتی بعد شبکه خبر اعلام کرد «یگان‌های پهپاد سپاه پاسداران انقلاب» این حمله را انجام داده اند.

به گفته صدا و سیمای ایران کاروانی از نیروهای زرهی داعش را مورد حمله قرار داد.

اگر حمله پهپاد های ایران به داعش تایید شود، این دومین عملیات مستقیم ایران علیه داعش است. پیشتر و بعد از حمله تروریستی داعش در تهران، ایران اعلام کرد به منطقه دیرالزور که تحت کنترل داعش بود، حمله موشکی کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG