لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۲

نیروی هوایی پاکستان یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرد


رسانه‌های پاکستان از سرنگون کردن يک پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) ايرانی در استان بلوچستان در جنوب غربی آن کشور خبر داده اند.

در اين گزارش، که چهارشنبه ۳۱ خرداد به نقل از مقام‌های محلی استان بلوچستان پاکستان منتشر شده، آمده است که پهپاد ايرانی اوايل هفتۀ جاری در عمق محدودۀ هوايی پاکستان هدف جت های نيروی هوايی پاکستان قرار گرفت و سرنگون شد.

اين منابع از ذکر نامشان خودداری کرده اند، و نيروی هوايی پاکستان هم هنوز اظهار نظری در اين زمينه ارائه نکرده است.

دولت ايران در ماه های اخير تا کنون بارها در مورد فعاليت گروه‌های مسلح در خاک پاکستان در امتداد مرز دو کشور ابراز نگرانی کرده و هشدار داده نسبت به آنها واکنش نشان خواهد داد.

دومین پهپاد سرنگون شده در دو روز

سرنگون شدن پهپاد ایرانی در پاکستان در حالیست که روز سه‌شنبه نیز یک پهپاد ساخت ایران در جنوب سوریه توسط جنگنده آمریکایی سرنگون شد.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا در جنگ با داعش در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک جت اف ۱۵ ارتش آمریکا نیمه شب پهپاد مسلح نیروهای طرفدار رژیم اسد موسوم به «شاهد ۱۲۹» را که در اقدامی خصمانه به سوی نیروهای ائتلاف حرکت کرده بود ساقط کرد.

بر اساس این بیانیه، این پهپاد به دلیل نزدیک شدن به پایگاه «تَنف»، نقطه ای استراتژیک در نزدیکی مرز سوریه، عراق و اردن، هدف قرار گرفته است.

ایران هنوز به سرنگونی پهپادهای خود واکنش نشان نداده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG