لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

حمله به نیروهای آمریکایی در سوریه یک‌روز بعد از جاسوسی پهپاد متعلق به ایران


ایران با پخش ویدئویی تایید کرد که پهپاد جاسوس به این کشور تعلق داشت.
ایران با پخش ویدئویی تایید کرد که پهپاد جاسوس به این کشور تعلق داشت.

ایران ویدئویی را منتشر کرده است که نشان می دهد نیروهای عملیاتی آمریکا در سوریه با یک پهپاد زیر نظر قرار داشتند. این ویدئو تایید می کند که یک روز قبل از حمله به نیروهای آمریکایی در سوریه، این پهپاد در حال جاسوسی از نیروهای آمریکایی بود.

به نوشته واشنگتن فری بیکن،‌ یک روز بعد از این عملیات تجسسی، یک پرنده هدایت پذیر از دور (پهپاد) به نیروهای آمریکا در سوریه حمله کرد. نیروهای آمریکا در آن روز مجبور شدند این پهپاد در حال حمله به نیروهای آمریکا در سوریه را ساقط کنند.

مقام های نظامی آمریکا می گویند حمله پنج شنبه این پهپاد با حمایت متحدان رژیم اسد انجام گرفته بود. این حمله نشانگر تهدید فزاینده جمهوری اسلامی علیه نیروهای آمریکا در سوریه است.

مقام های آمریکایی در آن زمان تایید نکردند که پهپاد متعلق به ایران بوده است، ولی زمان حمله و انتشار تصاویر ویدئویی از سوی ایران به گمانه زنی ناظران امور امنیت ملی درباره افزایش عملیات ایران برای مقابله با آمریکا دامن زده است. مقام های آمریکایی بعدتر گفتند که پهپاد احتمالا مربوط به ایران و حزب الله بوده است.

به گفته مقام های نظامی در فرماندهی نیروهای آمریکا در خاورمیانه ساقط کردن پهپاد نیروهای طرفدار رژیم اسد «در پی درگیری نیروهای ائتلاف برای نابودی دو خودروی زرهی در حال پیشروی به سوی نیروهای ائتلاف در منطقه تنف رخ داد».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG