لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

رئیس جمهور «خانه پوشالی» تبرئه شد؛ رهایی در ۶۴سالگی


کوین اسپیسی
کوین اسپیسی

هیئت منصفه دادگاهی در لندن، روز چهارشنبه چهارم مرداد، بازیگر سرشناس آمریکایی، کوین اسپیسی، بازیگر نقش رئیس جمهوری ایالات متحده در سریال «خانه پوشالی» را از تمام اتهامات مربوط به تعرض جنسی به چهار مرد، تبرئه کرد.

پس از بیش از ۱۲ ساعت بحث و بررسی، آقای اسپیسی از ۹ اتهامی که علیه او وارد شده بود از جمله تعرض جنسی و وادار کردن فردان به اعمال جنسی بدون رضایت آن‌ها، رهایی یافت.

اتهامات مطرح شده علیه کوین اسپیسی به سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ - دوره‌ای که او بیشتر ساکن بریتانیا بود - مربوط است. شاکیان او اکنون در دهه‌های چهارم و پنجم زندگی‌شان هستند.

به دنبال مطرح شدن موارد مختلفی از اتهام آزارهای جنسی علیه کوین اسپیسی، این بازیگر سرشناس تقریبا از تمامی فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی کنار گذاشته شد. این در حالی است که او هنوز در هیچ دادگاهی محکوم نشده است.

کوین اسپیسی، برنده جایزه اسکار، هنگام اعلام رای هیئت منصفه به گریه افتاد و با صدایی لرزان از اعضای هیئت منصفه تشکر کرد. پس از پایان جلسه دادرسی، او با فشردن دست وکیلش از در کناری دادگاه رفت.

در طول جلسات دادگاه، دادستان ادعا کرد که اسپیسی در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ به شکل تهاجمی سه مرد را لمس کرده است.

همچنین یکی از شاکیان ادعا کرد که در حالی که در آپارتمان اسپیسی به خواب رفته بود، او از طریق دهان با او رابطه جنسی برقرار کرده است.

آقای اسپیسی در دفاع از خود گفت که اتهامات علیه او بسیار ضعیف هستند و حتی اگر چنین روابطی واقعيت داشته باشند، همگی بر مبنای رضایت دو طرف بوده‌اند.

او اذعان کرد که ممکن است به شکل نامناسب و بی‌ادبانه علاقه‌مندی به مردها نشان دهد، اما هیچگاه به کسی تعرض جنسی نکرده و این اتهامات به منظور دریافت پول ارائه شده‌اند.

وکیل اسپیسی در دفاع از موکلش گفت که علاقه به سکس و یا برقراری روابط جنسی موقتی و موردی برای یک فرد مشهور جرم نیست و اعلام کرد: «ما در سال ۲۰۲۳ زندگی می‌کنیم و نه ۱۸۲۳»

این هنرمند آمریکایی در دهه ۹۰ میلادی به اوج شهرت رسد و دو جایزه اسکار برد، او از موفق‌ترین بازیگران نسل خود محسوب می‌شود.

اسپیسی اخیراً پس از چند سال دوری از صحنه در نخستین نقش‌های سینمایی خود بازی کرده است. هرچند این خبر با سکوت رسانه‌های خبری به ویژه در آمریکا همراه بود.

موزه ملی سینمای ایتالیا در تورین در ژانویه گذشته، جایزه یک عمر دستاورد هنری خود را در ژانویه به کوین اسپیسی اهدا و استقبال گرمی از او شد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG