لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۵

کوین اسپیسی هنرمند اخراجی سریال خانه پوشالی به اتهام تعرض جنسی محاکمه می‌شود


کوین اسپیسی، بازیگر سرشناس که به آزار جنسی متهم است، باید ده روز دیگر در یک دادگاه در نیویورک حاضر شود.

کوین اسپیسی یکی از هنرپیشه های برجسته هالیوود است که بعد از یک سری اتهامات وارده در مورد اذیت و آزار جنسی از چشم‌ها افتاد و حرفه بازیگریش به بن‌بست رسید.

او به خاطر شکایت مادر یک نوجوان با اتهام «تعرض همراه با خشونت» روبرو است. دادگاه قرار است روز ۷ ژانویه محاکمه او را آغاز کند.

شاکی او یک زن مجری سابق تلویزیون است که می‌گوید در ژوئیه ۲۰۱۶ (تیر ماه ۹۵)، آقای اسپیسی در میکده‌ نانتاکر در ایالت ماساچوست برای پسر زیر هجده سال او مشروب خرید و بعد او را «دستمالی» کرد.

خانم هدر اونرا، مادر شاکی، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه نوامبر سال پیش به خبرنگاران گفت: «می‌خواهم شاهد این باشم که کوین اسپیسی به زندان برود. می‌خواهم به دست عدالت سپرده شود. نه فقط به خاطر پسرم، بلکه به خاطر همه آنهایی که حرفی برای گفتن دارند.»

مادر شاکی، خانم «هدر اونرا» در یک کنفرانس اخیر از اینکه این پرونده به دادگاه رسیده ابراز رضایت کرد

در همین حال کوین اسپیسی که بعد از رسوایی اتهامات از سریال «خانه پوشالی» اخراج شد، ویدئوی ۳ دقیقه ای از خود را در شبکه یوتیوب پست کرده است و نام آن را گذاشته «بگذارید صادق باشم.»

این ویدئو تا کنون بیشتر از ۶ میلیون بار تماشا شده

او در این ویدئو در نقش فرنک آندروود، شخصیت اصلی سریال خانه پوشالی، ظاهر شده است. در فصل جدید که بدون بازی اسپیسی تولید شده، شخصیت آندروود مرده است.

کوین اسپیسی در این ویدئو هم از کشتن شخصیتش در سریال خانه پوشالی و اتهاماتی که در دنیای واقعی به او زده شده، ابراز ناخشنودی کرده است.

سریال خانه پوشالی
سریال خانه پوشالی

سال گذشته هنرپیشه ای به نام آنتونی رپ ادعا کرد که در یک میهمانی در سال ۱۹۸۶ میلادی، زمانی که او ۱۴ سال داشت و کوین اسپیسی ۲۶ ساله بود، کوین اسپیسی از او سوءاستفاده جنسی کرده بود.

مقامات قضایی در بریتانیا همچنین در حال بررسی شش شکایت علیه کوین اسپیسی هستند.

کوین اسپیسی از سال ۱۹۸۰ حرفه بازیگریش را آغاز کرد و با بردن جایزه اسکار در سال ۱۹۹۵ در فیلم «مظنونین همیشگی» به یکی از چهره های برجسته سینما تبدیل شد.

او در سال ۱۹۹۹ نیز برای بازی در فیلم «زیبایی آمریکایی» دومین جایزه اسکار را دریافت کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG