لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۹

فی داناوی طرفدارانش را غافلگیر کرد؛ بازی در کنار کوین اسپیسی 


 کوین اسپیسی، فی داناوی  
کوین اسپیسی، فی داناوی  

فی داناوی بازیگر مشهور آمریکایی و برنده جایزه اسکار، با حضور در فیلم ایتالیایی جدیدی با شرکت کوین اسپیسی طرفدارانش را غافلگیر کرد.

به گزارش «ورایتی»، این اثر با عنوان «مردی که خدا را طراحی کرد» به کارگردانی فرانکو نرو، نخستین فیلم کوین اسپیسی پس از موارد متعددی از اتهامات آزار و تعرض جنسی است که در سال ۲۰۱۷ علیه او مطرح شد.

کوین اسپیسی آمریکایی که از ستاره‌های بزرگ و تأثیرگذار سینمای جهان است، پس از این اتهامات تقریبا از هالیوود کنار گذاشته شد، و در این دوران در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرده است. او در این باره در هیچ دادگاهی محکوم نشده است.

ونسا ردگریو
ونسا ردگریو

در ابتدا قرار بود تا ونسا ردگریو، همسر فرانکو نرو، کارگردان فیلم، با کوین اسپیسی همبازی شود، ولی پس از انتقادات گسترده، به ویژه در شبکه‌های اجتماعی، از حضور در این پروژه سینمایی انصراف داد.

در هفته‌های اخیر، تهیه‌کنندگان فیلم هیچ اشاره‌ای به بازیگر جایگزین نداشتند، و مراحل فیلمبرداری بصورت مخفیانه انجام شد.

در جریان برگزاری جشنواره فیلم کن در فرانسه پوستری از این اثر رونمایی شد که تصویر فی داناوی، کنار کوین اسپیسی و سایر بازیگران فیلم قرار دارد.

این فیلم داستان یک نقاش مرد نابینا است که می‌تواند چهره افراد را از روی صدای آنها ترسیم کند، ولی به اشتباه به آزار جنسی یک کودک متهم شده است.

فرانکو نرو در گفت‌وگو با ورایتی، حضور فی داناوی را تأیید کرد. به گفته او، فی داناوی نقش یک معلم سالخورده بریل را بازی می‌کند که باید به دوست قدیمی نابینای خود با بازی خود فرانکو نرو، خواندن این زبان‌ را بیاموزد. ظاهرا کوین اسپیسی در نقش یک کارآگاه پلیس هنرنمایی می‌کند.

فرانکو نرو
فرانکو نرو

فرانکو نرو با اشاره به اینکه قرار بود ونسا ردگریو نقش این معلم سالخورده را بازی کند، گفت که همسرش در شرایطی که نیست که قادر به سفر باشد و به همین دلیل فی داناوی جایگزین او شد.

فی داناوی هشتاد ساله از بازیگران پیشکسوت سینمای جهان است، و در فیلم‌های محبوبی مانند «بانی و کلاید»، «مکانی برای عشاق»، «سازش»، «نفت خام اوکلاهما»، «محله چینی‌ها»، «سه روز کرکس»، و «شبکه» هنرنمایی کرده است.

او‌ از جمله بازیگران آمریکایی است که رابطه نزدیکی با سینمای ایتالیا داشته است و با تعدادی از هنرمندان مطرح این کشور همکاری کرده است.

به گفته تهیه‌کنندگان، فیلمبرداری «مردی که خدا را طراحی کرد» هفته گذشته تمام شد، و تدوین فیلم نیز تا ماه سپتامبر به پایان می‌رسد.

فی داناوی
فی داناوی

به عقیده برخی از منتقدین، با توجه به حواشی مرتبط با اتهامات آزار و تعرض جنسی کوین اسپیسی، احتمالا اکران یا پخش این فیلم دشوار خواهد بود.

با این حال به گفته لوئیز نرو، تهیه‌کننده فیلم، آنها پیشنهادهای قابل توجهی دریافت کردند، و حواشی موجود به شهرت بیشتر فیلم کمک کرده است.

XS
SM
MD
LG