لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۷

کوین اسپیسی بازیگر آمریکایی در ایتالیا حاضرین را غافلگیر کرد؛ او شعر خواند و از خود دفاع کرد


«کوین اسپیسی» بازیگر آمریکایی با حضور غیرمنتظره خود در «موزه ملی روم» در شهر رم پایتخت ایتالیا حاضرین را غافلگیر کرد، او در جریان یک برنامه فرهنگی به شعرخوانی پرداخت.

این بازیگر ۶۰ ساله جمعه گذشته با شرکت در مراسمی کوچک، ترجمه انگلیسی یکی از آثار شاعر ایتالیایی «گابریله تینتی» با عنوان «مشت زن» را برای حاضرین خواند.

کوین اسپیسی که از شرکت در این مراسم بسیار خوشحال بود، قطعه ای درباره مشت زن خسته و مجروحی در گوشه رینگ خواند که علی رغم تمامی افتخارات گذشته، همه او را تنها گذاشتند.

حضور این هنرمند در مراسم، پیشتر اعلام نشده بود و برگزار کنندگان با دقت زیادی این موضوع را از رسانه های خبری پنهان کردند تا مانع ایجاد جار و جنجال احتمالی شوند.

این نخستین اجرای عمومی کوین اسپیسی پس از ماهها حواشی پیرامون رسوایی های جنسی او بود و با استقبال مناسبی از سوی حاضرین همراه شد.

برخی از نویسنده های هنری اجرای این اثر خاص در مراسم را نوعی دفاعیه شاعرانه و دراماتیک توصیف کردند که در عین حال با انتقادهای تند و گزنده ای نیز همراه بود.

این در حالی است که گابریله تینتی، ضمن رد هرگونه تشابه احتمالی شعر خود با زندگی کوین اسپیسی، تنها دلیل انتخاب این هنرمند برای شعرخوانی را توانایی فوق العاده بازیگری او توصیف کرد.

چندی پیش دادگاهی درایالت ماساچوست آمریکا یک پرونده شکایت جنسی علیه این بازیگر را به دلیل عدم وجود اسناد و شواهد کافی مختومه کرد و او از اتهامات وارده تبرئه شد.

با این حال هنوز تحقیقات درباره موارد مختلفی از آزارهای جنسی کوین اسپیسی در لندن و لس آنجلس ادامه دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG