لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۸

محاکمه کوین اسپیسی بازیگر سرشناس «خانه پوشالی» ترند اول توئیتر شد


«کوین اسپیسی، بازیگر سرشناس که به آزار جنسی متهم است، برای رسیدگی به شکایتی در همین زمینه به دادگاه رفت. این رویداد روز دوشنبه در شبکه توئیتر پرخواننده ترین خبر شد.

بر اساس قانون ایالت ماساچوست، اظهارنامه‌ بی‌گناهی خود به خود وارد پرونده متهم می شود. تاریخ بازپرسی بعدی اسپیسی ۴ ماه مارس است.

کوین اسپیسی یکی از هنرپیشه های برجسته هالیوود است که بعد از یک سری اتهامات وارده در مورد اذیت و آزار جنسی از چشم‌ها افتاد و حرفه بازیگریش به بن‌بست رسید. حتی از سریال «خانه پوشالی» که شخصیت اصلی آن بود نیز اخراج شد.

او به خاطر شکایت مادر یک نوجوان با اتهام «تعرض همراه با خشونت» روبرو است. دادگاه قرار است روز ۷ ژانویه محاکمه او را آغاز کند.

ویدئوی ورود کوین اسپیسی به دادگاه در توئیتر خبرساز شد

شاکی او یک زن مجری سابق تلویزیون است که می‌گوید در ژوئیه ۲۰۱۶ (تیر ماه ۹۵)، آقای اسپیسی در میکده‌ نانتاکر در ایالت ماساچوست برای پسر زیر هجده سال او مشروب خرید و بعد او را «دستمالی» کرد.

خانم هدر اونرا، مادر شاکی، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه نوامبر سال پیش به خبرنگاران گفت: «می‌خواهم شاهد این باشم که کوین اسپیسی به زندان برود. می‌خواهم به دست عدالت سپرده شود. نه فقط به خاطر پسرم، بلکه به خاطر همه آنهایی که حرفی برای گفتن دارند.»

مادر شاکی، خانم «هدر اونرا» در یک کنفرانس اخیر از اینکه این پرونده به دادگاه رسیده ابراز رضایت کرد

کوین اسپیسی چندی پیش از آغاز محاکمه اش ویدئوی ۳ دقیقه ای از خود را در شبکه یوتیوب پست کرده است و نام آن را گذاشته «بگذارید صادق باشم.»

این ویدئو تا کنون بیشتر از ۶ میلیون بار تماشا شده

او در این ویدئو در نقش فرانک آندروود، شخصیت اصلی سریال خانه پوشالی، ظاهر شده است. در فصل جدید که بدون بازی اسپیسی تولید شده، شخصیت آندروود مرده است.

کوین اسپیسی در این ویدئو هم از کشتن شخصیتش در سریال خانه پوشالی و اتهاماتی که در دنیای واقعی به او زده شده، ابراز ناخشنودی کرده است.

سریال خانه پوشالی
سریال خانه پوشالی

سال گذشته هنرپیشه ای به نام آنتونی رپ ادعا کرد که در یک میهمانی در سال ۱۹۸۶ میلادی، زمانی که او ۱۴ سال داشت و کوین اسپیسی ۲۶ ساله بود، کوین اسپیسی از او سوءاستفاده جنسی کرده بود.

مقامات قضایی در بریتانیا همچنین در حال بررسی شش شکایت علیه کوین اسپیسی هستند.

کوین اسپیسی از سال ۱۹۸۰ حرفه بازیگریش را آغاز کرد و با بردن جایزه اسکار در سال ۱۹۹۵ در فیلم «مظنونین همیشگی» به یکی از چهره های برجسته سینما تبدیل شد.

او در سال ۱۹۹۹ نیز برای بازی در فیلم «زیبایی آمریکایی» دومین جایزه اسکار خود را دریافت کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG