لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

آغاز محاکمه کوین اسپیسی به اتهام آزار جنسی؛ زندان یا بازگشت به هالیوود


کوین اسپیسی
کوین اسپیسی

با انتخاب اعضای هیئت منصفه‌ای که سرنوشت کوین اسپیسی را در دادگاه مشخص خواهد کرد، محاکمه این بازیگر آمریکایی به اتهام آزارهای جنسی در لندن آغاز شد.

کوین اسپیسی، از ستاره‌های هالیوود و برنده دو جایزه اسکار، با اتهام آزار جنسی به چهار مرد در دو دهه پیش مواجه است. نتیجه محاکمه می‌تواند او را راهی زندان کند، یا در صورت اثبات بیگناهی موجب بازگشتش به هالیوود شود.

کوین اسپیسی چهارشنبه در حالی که لبخند می‌زد در دادگاه حاضر شد و به پرسش‌های مقدماتی قاضی پاسخ داد. این بازیگر ۶۳ ساله تمامی اتهامات وارده - از جمله آزار‌های جنسی، رفتارهای ناشایست، و واداشتن فردی به برقراری رابطه جنسی بدون رضایت - را رد کرده است.

اتهامات مطرح شده علیه کوین اسپیسی به سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ - دوره‌ای که او بیشتر ساکن بریتانیا بود - مربوط است. شاکیان او اکنون در دهه‌های چهارم و پنجم زندگی‌شان هستند.

کوین اسپیسی تا سال ۲۰۱۵ به عنوان مدیر هنری تئاتر «اولد ویک» در لندن فعالیت می‌کرد.

کوین اسپیسی
کوین اسپیسی

قاضی مارک وال پس از انتخاب اعضای هیئت منصفه به آنها گفت: «مطمئنم که متهم از دانستن این که بسیاری از شما نام او را می شناسید یا فیلم‌هایش را تماشا کردید، خوشحال خواهد شد.»

با توافق دادستانی و وکلای کوین ‌اسپیسی، ۱۴ نفر برای عضویت در هیئت منصفه برگزیده شدند که دو نفر آنها اعضای جایگزین هستند.

نه مرد و پنج زن به عنوان اعضای هیئت منصفه در محاکمه‌ای که انتظار می‌رود تا چهار هفته ادامه داشته باشد، سوگند یاد کردند. سخنان دادستانی و وکلای کوین اسپیسی برای جمعه برنامه‌ریزی شده است.

این بازیگر آمریکایی که به قید وثیقه آزاد است، ضمن ابراز امیدواری از موفقیت در دادگاه، گفته است که تبرئه شدن او در این پرونده به معنای بازگشت به حرفه‌ای است که در این مدت به ناچار از آن دور بوده است.

به دنبال مطرح شدن موارد مختلفی از اتهام آزارهای جنسی علیه کوین اسپیسی، این بازیگر سرشناس تقریبا از تمامی فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی کنار گذاشته شد. این در حالی است که او هنوز در هیچ دادگاهی محکوم نشده است.

کوین اسپیسی
کوین اسپیسی

کوین اسپیسی اخیراً در مصاحبه‌ای غیرمنتظره با یک نشریه آلمانی گفت: «در حال حاضر افرادی هستند که من را در لحظه‌ای که از این اتهامات در لندن تبرئه شوم، استخدام می‌کنند.» او در ادامه افزود که رسانه‌ها او را به یک «هیولا» تبدیل کرده‌اند.

اتهامات وارده به کوین اسپیسی مصادف با پیدایش جنبش «می‌تو» یا «من‌هم» در آمریکا بود و باعث حذف این بازیگر از سریال محبوب «خانه پوشالی» و چند فیلم بزرگ مانند «همه پول‌های جهان» شد.

این هنرمند آمریکایی در دهه ۹۰ میلادی به اوج شهرت رسد و دو جایزه اسکار برد، او از موفق‌ترین بازیگران نسل خود محسوب می‌شود.

اسپیسی اخیراً پس از چند سال دوری از صحنه در نخستین نقش‌های سینمایی خود بازی کرده است. هرچند این خبر با سکوت رسانه‌های خبری به ویژه در آمریکا همراه بود.

موزه ملی سینمای ایتالیا در تورین در ژانویه گذشته، جایزه یک عمر دستاورد هنری خود را در ژانویه به کوین اسپیسی اهدا و استقبال گرمی از او شد.

کوین اسپیسی
کوین اسپیسی

بدون شک محاکمه کوین اسپیسی در لندن از سوژه‌های داغ هنری هفته‌های آینده خواهد بود و سرنوشت حرفه‌ای این بازیگر آمریکایی را تعیین می‌کند.

این مطلب با استفاده از گزارش آسوشیتدپرس تنظیم شده است

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG