لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۵

شورای شهر تهران: بودجه شهرداری «به دلیل تخلفات» مسدود شد


شهرداری تهران- آرشیو
شهرداری تهران- آرشیو

شورای اسلامی شهر تهران از مسدود شدن بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران به دلیل وجود تخلفات در برخی از مناطق ۲۲‌گانه خبر داد.

در گزارشی که شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه ۳۰ مرداد به آن پرداخت گفته شده در حسابرسی مناطق ۹، ۱۵، ۲۱ و ۲۲ نواقص و تخلفاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

به گفته میثم مظفر رئیس کمیته بودجه، بخشی از دلایل مسدود شدن بودجه شهرداری مربوط به تخلفات ثبت اسناد ۴۰ واحد واگذاری مسکن در منطقه ۱۵ تهران است. گفته شده که این واحد‌های مسکونی می‌بایست به کسانی که ملک آن‌ها در این منطقه تملک شده است، واگذار می‌شد. مدارک و اسناد، نشان می‌دهد این املاک به درستی ثبت نشده است و تخلفاتی وجود دارد.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی همچنین بدون اشاره به رقم بدهی فرودگاه مهرآباد گفت که در حال حاضر این فرودگاه با یک بدهی چندهزار میلیارد تومانی مواجه است که باید برای آن چاره‌اندیشی کند.

به گزارش شورای اسلامی شهر تهران، تا بررسی مجدد حسابرسی مناطق ۲۲‌گانه تهران، بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی که پیشتر برای طرح‌های مشارکتی به تصویب رسیده بود، مسدود خواهد ماند.

پیشتر نیز بارها موضوع وجود ابعاد گسترده فساد نهادینه و سیستماتیک در شهرداری تهران گزارش شده است گرچه برخورد با تخلفات و فساد شهرداری تا کنون قربانیان زیادی داشته است و هر مدت یک‌بار زوایای جدیدی از آن بر ملا می‌شود.

XS
SM
MD
LG