لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۲

قالیباف و چمران شکایت کردند؛ سایت افشاگر "تخلف" شهرداری تهران فیلتر شد


وبسایت معماری‌نیوز که اسنادی درباره رانت‌خواری برخی مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر تهران منتشر کرده بود، فیلتر شد.

یاشار سلطانی سردبیر سایت معماری‌نیوز روز چهارشنبه ۱۰ شهریور اعلام کرد که "دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه" دستور به "مسدودسازی" این سایت داده است. این اقدام با ابراز رضایت برخی رسانه‌های اصولگرا مانند خبرگزاری فارس مواجه شده است.

آقای سلطانی روز گذشته هم با شکایت شهردار تهران و رئیس شورای شهر تهران به دادگاه احضار شده بود.

از سوی دیگر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران در نامه‌ای خطاب به دادستان کل ایران، نامه سازمان بازرسی کل کشور را که در آن تخلفات شهرداری تهران ذکر شده بود، یک "سند مخدوش" نامیده که "افکار عمومی را نسبت به مدیریت شهری بدبین کرده است."

آقای قالیباف مدعی است که تسهیلات ویژه شهرداری تهران برای حل معضل مسکن به پرسنل این نهاد که از "اقشار ضعیف و زحمتکش" هستند، پرداخت شده است اما "رسانه‌های مغرض و معاند داخلی و خارجی" با انتشار یک گزارش "ناقص"، باعث "بی‌اعتمادی مردم نسبت به عملکرد ارکان نظام" شده‌اند.

همزمان مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران از رئیس قوه قضائیه ایران خواسته تا با "هتک حیثیت" اعضای شورای شهر برخورد کند.

آقای چمران همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری قوه قضائیه،نامه منتشر شده سازمان بازرسی کل کشور را "غیرقطعی" دانسته و گفته در آن فقط طرح سوال شده بود.

پس از انتشار اسناد تخفیف ویژه شهرداری تهران برای خرید املاک گران قیمت شمال شهر به برخی مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر که همسو با محمدباقر قالیباف هستند، برخی اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر "تخلف" شهرداری را تایید کرده‌اند.

از جمله رحمت الله حافظی، عضو شورای شهر تهران درخواست کرده تا مجلس ایران به این پرونده ورود کند.

XS
SM
MD
LG