لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

یک مقام دولتی شهرداری تهران را متهم به فروش پارک‌های جردن و سعادت آباد کرد


نمایی از شهر تهران
نمایی از شهر تهران

در پی طرح اتهاماتی علیه شهرداری تهران مبنی بر واگذاری املاک به افراد خاص، یک مقام دولتی نیز از فروش دو پارک در جردن و سعادت آباد به برج سازان خبر داد.

حسین معصوم، مشاور و نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال روز دوشنبه هشتم مرداد به خبرگزاری ایلنا گفت: "ارکان وزارت راه و شهرسازی از وزیر گرفته تا معاون معماری و شهرسازی و اعضای شورای عالی معماری و حوزه حفظ حقوق بیت‌المال تاکنون چندین بار درباره عملکرد شهرداری هشدار و تذکر داده‌اند."

این مقام دولتی، شهرداری تهران را متهم به فروش برخی از پارک های شهر کرد و گفت: "شهرداری تهران اخیرا یکی از پارک‌های منطقه جردن را به برج‌سازان فروخته است. در منطقه سعادت‌آباد هم دیده شده دور بخشی از پارک‌ها دیوارکشی شده و ساخت و ساز در آن منطقه در حال انجام است."

به گفته آقای معصوم، تعدادی از پارک‌های تهران به دو نیم، تقسیم شده‌اند که نیمی از آن به بسازوبفروش‌ها فروخته شده و ساخت و ساز در حال انجام است.

او با بیان این که این اقدامات شهرداری غیرقابل جبران است و محیط زیست مردم تهران را تخریب می‌کند، تاکید کرد که این اقدامات غیرقانونی در سایه توافقات انجام می‌شود.

این سخنان در حالی است که روز یکشنبه نیز محمود حکیمی‌پور عضو شورای شهر تهران از شهرداری خواسته بود درباره طرح اتهام سازمان بازرسی علیه شهرداری مبنی بر واگذاری املاک به افراد خاص پاسخگو باشد.

به گفته آقای حکیمی پور، تخلفات مطرح شده شامل کمک معادل ۱۵۰ میلیارد تومان به تعاونی ها و تخفیف ۵۰ درصدی در واگذاری املاک به اشخاص حقیقی به مبلغ ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

این عضو شورای شهر دلیل این تخلفات را اختیارات زیادی که شورای شهر به شهرداری داده دانست و گفت که شهرداری باید به شورا پاسخگو باشد.

موضوع نامه سازمان بازرسی به شورای شهر درباره تخلفات شهرداری تهران هفته گذشته از سوی غلامرضا انصاری، عضو شورای شهر تهران در صحن علنی مجلس مطرح شد. او در سخنان خود از مهدی چمران رئیس شورای شهر خواسته بود در مورد نامه سازمان بازرسی درباره تخلفات چند هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران اطلاع رسانی کند و توضیح دهد که چرا هیئت رئیسه این موضوع را به اطلاع اعضای شورا نرسانده است.

XS
SM
MD
LG