لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۸

یاشار سلطانی مدیرسایت افشاگر تخلفات شهرداری تهران آزاد شد


یاشار سلطانی روزنامه نگار و مدیر مسئول سایت معماری نیوز
یاشار سلطانی روزنامه نگار و مدیر مسئول سایت معماری نیوز

یاشار سلطانی، روزنامه نگار و مدیر سایت افشاکننده تخلفات شهرداری تهران، با قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران روز شنبه ۲۲ آبان گفت که با تکمیل تحقیقات پرونده یاشار سلطانی، این روزنامه نگار با تبدیل قرار تأمین آزاد شد.

یاشار سلطانی، مدیر سایت معماری نیوز، در پی افشای تخلفات شهرداری تهران در واگذاری املاک به افراد مختلف، شهریور ماه گذشته بازداشت شد.

پیش از بازداشت او، اخباری مبنی بر شکایت برخی از اعضای شورای شهر که نام آنها در گزارش‌های معماری نیوز آمده بود، منتشر شد. با این حال دادستان تهران اعلام کرد که بازداشت آقای سلطانی به دلیل انتشار نامه محرمانه سازمان بازرسی کل کشور در مورد واگذاری املاک شهرداری بوده است.

با انتشار نامه واگذاری املاک شهرداری به افراد با تخفیف‌های ویژه، قوه قضائیه موضوع این واگذاری ها را بررسی و اعلام کرد که برخی از واگذاری‌ها تخلف از قانون بوده است.

دادستان تهران اما چند پیش اعلام کرد که تخلف مدیر سایت معماری نیوز «محرز» بوده و آقای سلطانی نامه تخلفات شهرداری را با هدف حمایت از جریانی خاص در شورای شهر منتشر کرده است.

با این حال، تعدادی از اعضای شورای شهر، برخی از روزنامه نگاران و تعدادی از تشکل های دانشجویی نیز با امضای نامه‌هایی جداگانه به رئیس قوه قضائیه، خواستار آزادی یاشار سلطانی، مدیر سایت افشا کننده تخلفات شهرداری شدند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG