لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۶

تدابیر عربستان برای جلوگیری از تکرار فاجعه منا؛ ملک سلمان از پل جمرات بازدید کرد


ازدحام جمعیت در مراسم سال گذشته در منا، سال گذشته موجب مرگ بیش از دو هزار نفر شد.
ازدحام جمعیت در مراسم سال گذشته در منا، سال گذشته موجب مرگ بیش از دو هزار نفر شد.

عربستان سعودی برای جلوگیری از تکرار حادثه منا در سال گذشته، که منجر به کشته شدن تعدادی از زائران شد، تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته است.

بیش از یک میلیون و هشتصد هزار زائر مسلمان در مراسم حج امسال در عربستان سعودی شرکت کرده اند و دولت عربستان تدابیر ایمنی را در محلی که سال گذشته مرگ نزدیک به دو هزار و سیصد نفر در آن رخ داد،تشدید کرده است.

به گزارش رسانه‌های رسمی عربستان، ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی روز یکشنبه ۲۱ شهریور به منظور کسب اطمینان از ایمنی زائران، از پل جمرات، محلی که شرکت کنندگان در مراسم حج از آنجا سنگ به طرف نماد شیطان پرتاب می‌کنند، دیدن کرد.

فاجعه منا مرگبارترین حادثه در تاریخچه حج بشمار می‌رود. دولت عربستان شمار قربانیان حادثه را ۷۶۹ نفر اعلام کرد در حالی که آمار رسمی بیش از ۳۰ کشوری که شهروندانش در مراسم حج سال گذشته شرکت داشتند نشان می‌دهد شمار قربانیان حادثه منا بیش از سه برابر شمار افرادی است که ریاض ادعا می کند.

نزدیک به پانصد نفر از زائران کشته شده در حج سال گذشته ایرانی بودند. تهران، ریاض را متهم کرده است که مسئولیت خود در قبال ایمنی و سلامت زائران را بر عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG