لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۰

مولوی عبدالحمید در نماز جمعه زاهدان: این نگاه مذهبی حکومت با شکست مواجه می‌شود


مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت در زاهدان - جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱
مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت در زاهدان - جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

عبدالحمید اسماعیل‌زهی مشهور به مولوی عبدالحمید در نماز جمعه این هفته زاهدان با انتقاد از نگاه تک بعدی حکومت جمهوری اسلامی، گفت که این نگاه مذهبی محکوم به شکست است.

مولوی عبدالحمید در سخنانی که از شبکه جهانی کلمه پخش مستقیم می‌شد، گفت: الان کشور از لحاظ سیاسی داخلی و خارجی در بن بست است. ما به روسای جمهور مختلف رای دادیم که نگاه امنیتی و نظامی در استان نباشد اما الان در کل کشور نگاه امنیتی است.

وی افزود: تعبیر اینکه ملت ایران مانند یک رنگین کمان است، درست است. رنگ‌های مختلف این ملت بزرگ را تشکیل می‌دهد و نگاه مذهبی نتوانست بین آنها مساوات و برابری برقرار کند. این مشکلات و دغدغه‌ها که اکنون در کشور بوجود آمده، کشور ما از نظر روابط خارجی و داخلی با بن بست مواجه شده است.

مولوی عبدالحمید گفت: هیچ کشوری در دنیا با نگاه نظامی و امنیتی در جهان پیشرفت نکرده و نمی‌کند. نگاه‌های امنیتی و نظامی کشور را به زانو در می آورد و اقتصاد را فلج می‌کند و با بن بست روبرو می‌شیم. این نگاه باید از کشور ما تغییر کند. نگاه حکومت باید باید ملی باشد، فراگیر باشد، نگاه نباید مذهبی باشد. نگاه مذهبی با شکست مواجه می‌شود.

وی افزود: دین باید فرا جناحی و فرا ملی و فرا قومی باشد. فرا حزبی باشد. یک جناح یا یک قوم نمی‌تواند کشور را اداره بکند. یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره بکند. کشور به خاطر این طرز فکر اکنون در بن بست قرار گرفته است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه اقوام ایرانی خواستار حفظ تمامیت ارضی ایران هستند، گفت: کسانی که در این مرزها زندگی می‌کنند، همه بر تمامیت ارضی کشور، همه بر امنیت ملی و وحدت ملی کشور تاکید می‌کنند. از شایستگان باید کار گرفته شود. نباید مذهب طرف را نگاه کنید؛ نباید زبان یا قومیت طرف را نگاه کنید. این نگاه می‌تواند کشور را از بن بست‌ها خارج کند.

مولوی عبدالحمید: نگاه امنیتی و مذهبی در کشور شکست خواهد خورد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00
مولوی عبدالحمید: مذهب و قومیت ملاک نیست بلکه شایستگی ملاک است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00
مولوی عبدالحمید: در جمع ما شعار آزاد است و خواستیم به کسی توهین نشود
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG