لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

حمله حکومتی‌ها به عبدالحمید | لاریجانی: «پروژه دشمنان» را پیش می‌برد؛ نماینده خامنه‌ای: از «علائم آخرالزمان» است


مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان.
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان.

همزمان با ادامه انتقاد مولوی عبدالحمید از عملکرد مقامات جمهوری اسلامی و نیز حمایت از معترضان، حملات برخی چهره‌های حامی جمهوری اسلامی به او که امام جمعه اهل سنت زاهدان است افزایش یافته است.

در این میان جواد لاریجانی، رئیس سابق ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، مولوی عبدالحمید را به دامن زدن به مسائل فرقه‌ای و پیش بردن «پروژه دشمنان ایران» متهم کرد.

او که در حال حاضر رئیس «پژوهشگاه دانش‌های بنیادی» است مدعی شد مولوی عبدالحمید «به طور کلی فاقد حیثیت علمی است و مدام به تمام تحریکات اجانب و فرقه های مختلف دامن می‌زند.»

لاریجانی که مانند برادرانش از افراد بانفوذ در جمهوری اسلامی است با اعلام اینکه «جبهه انقلاب با عبدالحمید تعارف را کنار بگذارد» افزود مسجد مکی زاهدان کاملا «کاملا مصداق مسجد ضرار است یعنی مسجد نیست و آنجا دقیقا محل توطئه است.»

«مسجد ضرار» که در قرآن از آن با عنوان «مسجد اختلاف» یاد شده، مسجدی است که در نزدیکی مسجد قبا ساخته شد و به اتهام ترویج «شرارت و خیانت و نفاق» توسط پیامبر اسلام و پس از جنگ تبوک ویران شد.

در حمله‌ای دیگر به مولوی عبدالحمید، مصطفی محامی، نماینده رهبر جمهروی اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، با انتقاد از مولوی عبدالحمید گفت: «چه بسا از علائم آخرالزمان باشد که عده‌ای در لباس عالم دین با اجرای احکام دینی مخالفت می‌کنند و از داعشی صفتان حمایت می‌کنند.»

مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان
مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان

حملات تند مقامات جمهوری اسلامی به مولوی عبدالحمید در حالی است که او در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زاهدان در مسیجد مکی گفت حاکم اختیارات خدایی ندارد و باید به حرف مردم گوش دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر غیرقانونی بودن اعترافات اجباری، خواهان آزادی بازداشت‌شدگان و زندانیان شد.

مولوی عبدالحمید طی ماه‌های گذشته بارها رویکرد جمهوری اسلامی در قبال اعتراضات را مورد انتقاد شدید قرار داده و در یکی از بی‌سابقه‌ترین انتقادات خود خواستار برگزاری همه‌پرسی شد. او در سخنان خود بارها بر لزوم برابری تمامی ایرانیان صرفنظر از قومیت، مذهب، و جنسیت آنها تاکید کرده و سیاست‌های جمهوری اسلامی در این زمینه را تبعیض‌آمیز خوانده است.

در بولتن محرمانه خبرگزاری فارس که توسط یک گروه هکری افشا شده، از قول علی خامنه‌ای گفته شده است که رهبر جمهوری اسلامی «به شورای عالی امنیت ملی و نیروی انتظامی که جمع‌بندی‌شان دستگیری مولوی عبدالحمید بود، دستور داده‌ که در جریان بررسی موضوع اعتراض‌ها در زاهدان، مولوی عبدالحمید نباید بازداشت شود. بلکه باید بی‌آبرو شود.»

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG