لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۳

مولوی عبدالحمید «عوامل جنایت مسمومیت» را از «درون سیستم» دانست و خواستار تعطیلی مدارس شد


مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان
مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان

عبدالحمید اسماعیل‌زهی معروف به مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان با تاکید بر اینکه «عوامل جنایت مسمومیت احتمالا از درون سیستم هستند»، خواستار تعطیلی مدارس شد.

مولوی عبدالحمید در حساب توئیتری خود نوشت: تأمین امنیت دانش‌آموزان و مدارس وظیفۀ حاکمیت است. با توجه به ناتوانی حاکمیت در انجام این وظیفه و اولویت سلامتی و امنیت دانش‌آموزان و معلمان و دغدغه عمومی در رابطه با جنایت مسمومیت که احتمالا عوامل آن از درون سیستم هستند، تا روشن‌شدن وضعیت،مدارس را تعطیل کنند.

این چندمین بار است که او حکومت را مسئول در وقایع اخیر می‌داند.

وی ۱۲ اسفند در نماز جمعه زاهدان گفت: صدها دختر مسموم شده‌اند. این چه ماجرایی است که عوامل آن هنوز شناسایی نشده‌اند. چه کسی باور می‌کند که مقامات امنیتی، انتظامی و نظامی خبر ندارند. چطور است که مسائل جزیی فوری شناسایی می‌شود اما این موضوع به این مهمی که دنیا را تکان داده، هنوز برای مقامات و مسوولان ما که مجهز به امکانات و اختیارات هستند، روشن نشده است؟... چه کسی باور می‌کند که مقامات جمهوری اسلامی هنوز جزئیات مسمومیت دختران را نمی‌دانند.

پیشتر زهرا رهنورد هم در یادداشتی نوشت که دخترکشی زنجیره‌ای انتقام‌جویی حاکمان از مطالبه «زن زندگی آزادی» است.

در سه ماه گذاشته در بیش از ۲۵ استان ایران مدارس هدف حملات قرار گرفتند که به گفته مقامات تاکنون پنج هزار دانش آموز مسموم شده‌اند.

تا این هفته که علی خامنه‌ای درباره مسمومیت‌ها موضع گیری نکرده بود، مقامات قضایی اظهارنظری درباره برخورد احتمالی با عوامل این حملات نکرده بودند. در دو روز گذشته وزارت کشور می‌گوید برخی عوامل این حملات بازداشت شده‌اند اما روز سه‌شنبه نیز این حملات در مدارس کرمان، زاهدان و گناوه ادامه یافت.

در چهارمین ماه حمله‌های سریالی به مدارس که منجر به مسمومیت دستکم «۵ هزار نفر» شده، قوه قضاییه جمهوری اسلامی علیه برخی از رسانه‌های پیگیری کننده این موضوع، «اعلام جرم» کرد.

XS
SM
MD
LG