لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۴

سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعتراضات را به تروریست‌‌های مسلح نسبت داد


قوه قضاییه جمهوری اسلامی
قوه قضاییه جمهوری اسلامی

سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی، در یک نشست خبری در روز سه‌شنبه ناآرامیهای اخیر کشور را به «تروریستهای مسلح» نسبت داد و گفت: «صحنه‌های روزهای اخیر در برخی از شهرها به خوبی عمق برنامه‌های دشمن و خوابهای آشفته آنها را برای آینده ایران نشان داده است.»

به گفته ستایشی، «آنانی که توسط جنایتکاران تابلودار بین المللی مسلح شده‌اند تا امنیت عمومی را مخدوش کنند در پشت رسانه‌های پررنگ و لعاب، تروریستها را تجهیز و تشویق می‌کنند.»

سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی افزود: «دشمن در شبکه‌های مجازی دستور قتل و آتش و خونریزی میدهد و این امر نشان می‌دهد دشمن از عدم همراهی مردم ایران اسلامی سخت خشمگین است.» وی از بازداشت ۴۰ نفر از اتباع خارجی خبر داد.

ستایشی اظهار داشت: « تروریستهای مخل امنیت همان تروریستهای اقتصادی هستند که مانع فعالیتهای اقتصادی سالم ملت ایران می‌شوند. او تصریح کرد که ۲۱ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق معاملات بدون مجوز دستگیر شده اند که ۸ تن از میان آنان به این دلیل که جرمی منتسب به آنها نبوده است بلاقید آزاد شده‌اند.

ضمناً به گفته ستایشی، تا کنون در تهران برای ۱۱۱۸ نفر کیفرخواست صادر شده است.

این اظهارات سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی در حالی منتشر می‌شود که برخورد خشن و بی‌رحمانه نیروهای امنیتی با معترضان، در رسانه‌‌های بین‌المللی بازتابهای گسترده‌ای داشته است.

تنها در یکی از این موارد، روز دوشنبه شبکه سی‌ان‌ان پس از یک بررسی دو ماهه، در گزارشی تحقیقی به اعتراضات و بازداشت‌ها در ایران پرداخته و تایید کرده‌ است که «پسران و دختران بازداشت‌شده در ایران، مورد «خشونت جنسی» قرار می‌گیرند و در برخی موارد در زندان به آن‌ها «تجاوز» می‌شود.

XS
SM
MD
LG