لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۲

اعضای بریتانیایی پارلمان اروپا: تا زاغری زندانی است، دادن پول به ایران معنی ندارد


نازنین زاغری رتکلیف در ملاقات با دخترش
نازنین زاغری رتکلیف در ملاقات با دخترش

چند نماینده بریتانیا در پارلمان اتحادیه اروپا با اشاره به تداوم زندان نازنین زاغری، به شدت مخالف ارائه کمک‌های انساندوستانه اتحادیه اروپا به جمهوری اسلامی ایران هستند.

سخنگوی حزب مستقل بریتانیا برای کمکهای انساندوستانه می‌گوید در حالیکه هنوز نازنین زاغری -رتکلیف در زندان ایران است، درست نیست پول مالیات دهندگان بریتانیایی به آن کشور داده شود.

بیل ادریج، نماینده همین حزب در پارلمان اروپا نیز گفته است رژیم ایران احتمالا پول مالیات دهندگان بریتانیا را برای فعالیت‌های تروریستی استفاده می‌کند.

اتحادیه اروپا سالانه مبلغی قابل توجه به عنوان کمک‌های بشردوستانه به ایران، افغانستان و پاکستان می‌دهد و هفته گذشته نیز اعلام کرد قصد دارد امسال سی و شش میلیون و ۵۰۰ هزار یورو به این سه کشور بدهد. تا نهایی شدن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، لندن باید سهم خود را به عنوان یکی از اعضای اتحادیه بپردازد.

خانم زاغری از کارکنان بنیاد خیریه تامسون رویترز است که در فروردین ۱۳۹۵ ، هنگام بازگشت به بریتانیا به همراه دختر خردسالش ، پس از گذراندن تعطیلات و دیدار با خانواده‌اش در فرودگاه تهران بازداشت شد. او بنا بر اتهامات امنیتی به پنج سال حبس محکوم شده است.

دولت بریتانیا بارها خواستار آزادی خانم زاغری شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG