لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

واکنش خانواده زاغری به سخنان علم الهدی که او را «جاسوس ناپاک» نامید


 احمد علم الهدی اخیرا در خطبه های نماز جمعه مشهد نازنین زاغری را «جاسوس وطن فروش ناپاک» نامیده بود.
احمد علم الهدی اخیرا در خطبه های نماز جمعه مشهد نازنین زاغری را «جاسوس وطن فروش ناپاک» نامیده بود.

خانواده نازنین زاغری به اظهارات امام جمعه مشهد که او را «جاسوس ناپاک» نامید واکنش نشان دادند.

به گزارش دیلی میل، ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، در نامه ای به سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن از او خواسته است برای تمام نهادهای دولتی در ایران روشن کند که همسرش درگیر پرونده جاسوسی نبوده است.

احمد علم الهدی اخیرا در خطبه های نماز جمعه مشهد نازنین زاغری که تابعیت دوگانه ایرانی بریتانیایی دارد را «جاسوس وطن فروش ناپاک» توصیف کرده بود.

علم الهدی همچنین اهانت هایی به بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا، کرده بود که در سفرش به تهران برای آزادی ایرانی بریتانیایی های زندانی در ایران تلاش کرده بود.

ریچارد رتکلیف در نامه اش به حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در انگلستان، در دفاع از همسرش می گوید: «نازنین همچنان یک مادر در حال گذرندان تعطیلات در ایران به همراه فرزند خردسالش است، یک شهروند عادی ایرانی و بریتانیایی که برای فعالیت های خیریه اش زندانی شده است. او جاسوس نیست. او هرگز وطن فروشی نکرده است. حتی دادگاه انقلاب هم چنین ادعایی ندارد.»

رتکلیف در انتقاد از اهانت های علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد گفته است: «گفتن اظهارات خلاف در نماز جمعه از آن ها حقیقت نمی سازد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG