لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۰

گزارش دیلی‌میل: بعد از ۶۰۰ روز، نازنین زاغری با خطر خودکشی روبروست


 نازنین زاغری شهروند بریتانیایی ایرانی که در سفر به ایران بازداشت شد
نازنین زاغری شهروند بریتانیایی ایرانی که در سفر به ایران بازداشت شد

گزارشی از ریچارد اسپلیت در دیلی میل

نازنین زاغری برای حفظ روحیه خود در زندان برای دخترش گابریلا لباس بافته و برایش قلابدوزی می کند.

بنا بر تازه ترین گزارش از همسرش، نازنین طی بیست ماه دوره زندان خود به دفعات حال خودکشی داشته است و فکر مرگ زودروس خود و نزدیکانش مغز او را رها نمی کند.

نازنین زاغری از گزارش های رسانه های ایران درباره خود گلایه کرده و آن ها را دروغ خوانده است: «این هفته واقعا زیر فشار بوده ام. شنیدن مداوم این دروغ ها از تلویزیون شکنجه است. از این همه توجه رسانه ای آشفته می شوم. فکر می کنم ظرفیت ادامه این وضع را ندارم. حتما می شود بر اساس ملاحظات انسان دوستانه به خاطر فرزندم آزاد شوم؟ دیگر نمی خواهم در اخبار باشم. می خواهم یک بار دیگر فردی عادی با یک زندگی عادی در کنار کودکم باشم. این همه دوری از بچه ام برای چه؟»

نازنین زاغری در عین حال خبر خوبی دریافت کرده است. غده های پیدا شده در سینه اش سرطانی نیست.

اما این زن ۳۸ ساله ایرانی بریتانیایی که پس از دوری از دخترش از افسردگی و فراموشی رنج می برد امکان دسترسی به روانپزشک را نداشته است.

دیپلمات های بریتانیایی امیدوارند طرح بازپرداخت بدهی ۴۵۰ میلیون پوندی بریتانیا به ایران موجب بهبود روابط دو کشور شده و به آزادی نازنین زاغری رتکلیف بیانجامد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG