لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

شکست تیم ملی ایران مقابل الجزایر، در نخستین دیدار تدارکاتی


تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار تدارکاتی خود در راه آماده سازی برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مقابل الجزایر ۲-۱ تن به شکست داد.

اعضای تیم ملی فوتبال ایران که از نهم خرداد سالجاری در اردوی تهران- دوحه بسر می‌برد پس از ۱۳ روز برگزاری جلسات تمرینی در تنها دیدار تدارکاتی خود در ورزشگاه القطر یه مصاف تیم الجزایر رفتند. این دیدار با ۲۰ دقیقه تاخیر، و یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت بلال بن حموده، ملی پوش الجزایر که در سانحه رانندگی درگذشت آغاز شد.

این اولین دیدار رسمی تیم ملی فوتبال ایران پس از بازی ایران با لبنان است که در مشهد به دلیل بلیت فروشی به زنان و جلوگیری از حضور آنها خبرساز شد.

تیم‌ملی فوتبال الجزایر در این دیدار با هشت بازیکن غایب پا به میدان گذاشت. ریاض محرز ، ستاره تیم ملی الجزایر و هافبک منچستر سیتی، اسلام سلیمانی، مهاجم سرشناس تیم ملی و اسپورتینگ لیسبون، عیسی مندی، مدافع تیم ملی و ویارئال، وهاب مبولحی،مدافع، رایس وهاب، دروازه‌بان اصلی تیم الجزایر ، هشام بوداوی ، سفیان بن دبکه هافبک و بغداد بونجاح در این دیدار تیم الجزایر را همراهی نکردند.

سرمریی الجزایر جمال بلماضی، عدم امادگی ، مصدومیت و‌ استراحت دادن به بازیکنان اصلی را دلیل غیبت بازیکنانش اعلام کرد. تیم ملی فوتبال الجزایر قهرمان جام ملتهای افریقا در سال ۲۰۱۹، نهم فروردین امسال با شکست ۲-۱ مقابل کامرون از راهیابی به جام جهانی باز ماند و‌ در لیگ ملتهای افریقا به دنبال اعاده حیثیت است.

در این دیدار تیم الجزایر با ترکیب: آنتونی ماندريا درون دروازه، احمد توبة، عبدالقادر بدران، محمد امین توقای، حکیم زيدادكة، اسماعیل بن ناصر، آدم زرقان، عبدالقادر قادري، بلال براهيمی، ریاض بن عياد، رشید غزال. به میدان رفتند. دراگان اسکوچیچ هم تیم ایران را با ترکیب امیر عابدزاده درون دروازه، احسان حاج صفی ( از دقیقه ۴۶ امیز ابراهیمی) امید نورافکن، مجید حسینی، صادق محرمی، احمد نورالهی، سعید عزت الهی، از دقیقه ۴۶ میلاد سرلک، علی قلی زاده، از دقیقه ۷۱ امیرحسین حسین زاده سردار آزمون از دقیقه ۴۶ عارف آقاسی، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی به زمین فرستاد.

ریاض بن عیاد در دقیقه ۴۴ و عموره در دقیقه ۸۲ گلهای الجزایر را به ثمر رساندند. تک گل ایران به وسیله علیرضا حهانبخش در دقیقه ۶۴ وارد دروازه الجزایر شد.

بازیکنان و مربیان تیم ملی پیش از این دیدار به شدت از شرایط آماده‌سازی تیم انتقاد کردند. نارضایتی اعضای تیم ایران که در طی ۱۰ روز حضور در قطر، در گرمای شدید بالای ۴۰ درجه دوحه در اردوی بدون بازی تدارکاتی تمرینات خود را پشت سر گذاشتند، به این دلیل بود که در پنجره بازی‌های ملی که اکثر تیم‌ها سه یا چهار بازی دوستانه و رسمی را برگزار کردند تیم ایران بی حریف بود. پس از لغو دیدار تدارکاتی مقابل کانادا از سوی فدراسیون فوتبال آن کشور ، منتقی شدن دیدارهای دوستانه با اکوادور، اروگوئه، عمان و آفریقای جنوبی ، فدراسیون بدون رئیس ایران مورد اعتراض قرار گرفت.

کاروان تیم ملی سه شنبه به تهران باز میگردد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG