لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۸

دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال در ابهام؛ ایران به‌دنبال بازی با الجزایر است


 تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران

پس از لغو دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران با کانادا ، اکوادور و اروگوئه، گزارش‌ها حاکی از آن است که ایران می‌خواهد با عمان و الجزایر مسابقه برگزار کند، هرچند که بازی با عمان یکبار پیشتر به بهانه کرونا لغو شده بود.

با این حال و به گزارش وب‌سایت «ورزش سه»، احتمال برگزاری بازی با عمان بالا نیست چرا که «فدراسیون فوتبال عمان برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی این کشور را از قبل تدوین کرده و اکنون جابه‌جایی برنامه‌ها ممکن نیست.»

بر اساس این گزارش، مطابق تفاهم‌نامه همکاری میان دو کشور، قرار بود هشتم خرداد بازی دوستانه ایران و عمان در استادیوم آزادی در تهران برگزار شود، اما به دلیل آنچه «شیوع ویروس کرونا» اعلام شد، لغو شد.

لغو دیدار دوستانه ایران و عمان در روز هشتم خرداد در استادیوم آزادی به بهانه شیوع کرونا در حالی است که روز پنجم خرداد همایش تبلیغاتی «سلام فرمانده» در این استادیوم برگزار شد.

همایش تبلیغاتی «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی
همایش تبلیغاتی «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی

این چهارمین بازی تدارکاتی تیم ملی ایران در خرداد ماه بود که لغو شد. پیش از این قرار بود مسابقه دوستانه با تیم‌های ملی کانادا و اکوادور در شهرهای ونکوور و تورنتو برگزار شود، اما بنا بر تصمیم مقامات کانادا منتفی شد.

پس از آن دیدار با اروگوئه بنا بر نظر سر مربی تیم ملی فوتبال ایران لغو شد که عقیده داشت سفر به این کشور اعضای تیم ملی را خسته می‌کند و پیمودن «۲۲ ساعت مسیر هوایی برای برگزاری یک بازی دوستانه منطقی نیست.»

اردوی تیم ملی فوتبال ایران اکنون در دوحه قطر برپا شده است و بنا بر گزارش‌ها قرار «بازی با الجزایر در حال نهایی شدن است.»

XS
SM
MD
LG