لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۲

زنان بلیت به‌دست پشت دروازه ورزشگاه مشهد متوقف شدند


ازدحام زنان در مقابل ورزشگاه به علت جلوگیری از ورود آنها به استادیوم در مشهد
ازدحام زنان در مقابل ورزشگاه به علت جلوگیری از ورود آنها به استادیوم در مشهد

بازی تیم‌های ملی ایران و لبنان در ورزشگاه «امام رضا» در مشهد در حالی برگزار شد که باز هم از ورود زنان به استادیوم جلوگیری شد و حتی زنانی که بلیت در دست داشتند پشت درهای بسته ماندند.

بنا بر گزارش‌های دریافتی از مشهد، مسابقه فوتبال تیم ملی ایران در مقابل لبنان در حالی ساعت چهار بعدازظهر روز سه‌شنبه ۹ فروردین آغاز شد که ممانعت از ورود زنان به استادیوم تجمع و اعتراض آنان را در پی داشت.

بی‌نظمی در ورود تماشاگران به استادیوم مختص زنان نبود و گزارش‌ها از ایجاد صف حدودا یک کیلومتری در مقابل درهای ورودی ورزشگاه حکایت داشت. اما در نهایت مردان موفق شدند به استادیوم راه یابند و زنان با وجود داشتن بلیت، پشت درهای بسته ماندند.

گزارش‌ها حاکی از این است که گارد ویژه برای کنترل ازدحام و ناآرامی در مقابل ورزشگاه وارد عمل شد.

جلوگیری از ورود زنان به استادیوم در ایران در حالی است که فدراسیون جهانی فوتبال بر ضرورت به رسمیت شناختن حق زنان به عنوان نیمی از جمعیت، تأکید کرده است و فدراسیون جهانی فوتبال فیفا بارها به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داده است که طبق تعهد دست‌اندرکاران فوتبال در ایران، اجازه ورود زنان به استادیوم برای تماشای همه مسابقات الزامی است.

جلوگیری از ورود زنان به استادیوم در مشهد
جلوگیری از ورود زنان به استادیوم در مشهد

این درحالی است که فدراسیون فوتبال ایران همواره موضوع را به مقامات بالاتر احاله داده و مدعی است که نهادهای بالاتر باید مجوز لازم برای ورود زنان به ورزشگاه را صادر کند.

با وجود همه فشارها و وعده‌های قبلی نهایتا فدراسیون فوتبال ایران روز دوشنبه اعلام کرد که دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان با حضور تماشاگران، اما بدون حضور زنان برگزار خواهد شد. این درحالی است که یک روز قبل از آن به بهانه مهار همه‌گیری کرونا گفته شده بود این مسابقه بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG