لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۹

شورومشورت درباره نرخ بهره، مشکلات اقتصادی و رشد در بانک مرکزی آمريکا


رئيس بانک مرکزی فدرال، جانت یلن
رئيس بانک مرکزی فدرال، جانت یلن

جديدترين اطلاعات رسيده نشان می‌دهد که کاهش قیمت نفت به ميزان ۳دهم درصد در ماه نوامبر جلوی افزایش قیمت‌ها را در اقتصاد به‌طور کلی گرفت

در دو روز گذشته مقامات ارشد بانک مرکزی ایالات متحده (فدرال رزرو) به گفتگو درباره مسائل اقتصادی پرداخته و پيرامون موضوعاتی مانند اينکه کی و به چه ميزانی نرخ بهره‌های کليدی را در ايالات متحده بالا ببرند رايزنی می‌کنند.

در طول بحران مالی گذشته، نرخ بهره‌ها برای تقویت رشد اقتصادی آمریکا تا نزدیک به صفر پائين آورده شد. اکنون که بزرگترین اقتصاد جهان دوران نقاهت را پشت سر می‌گذارد، ديگر چنين کمکی مورد نیاز نيست و اغلب اقتصاددانان انتظار دارند از ميانه سال ۲۰۱۵ نرخ بهره‌ها شروع به افزایش کند.

قرار بود رئيس بانک مرکزی فدرال، جانت یلن، روز چهارشنبه ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر) در مورد تصمیم بانک فدرال به روزنامه نگاران توضیح دهد.

بامداد امروز خانم يلن و همکارانش مجددا ارقام تورم در ایالات متحده را از نظر گذراندند. جديدترين اطلاعات رسيده نشان می‌دهد که کاهش قیمت نفت به ميزان ۳دهم درصد در ماه نوامبر جلوی افزایش قیمت‌ها را در اقتصاد به‌طور کلی گرفت. قیمت‌ها در اقتصاد ماه گذشته به‌طور کلی، صرفنظر از بخش‌های فراّری مانند انرژی و غذا، به‌ميزان بسيار کم یک دهم درصد افزايش داشت.

XS
SM
MD
LG