لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۷

مروری بر کارنامه هنری ولودیمیر زلنسکی؛ بازیگری که به قهرمان مردم اوکراین تبدیل شد


ولودیمیر زلنسکی
ولودیمیر زلنسکی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، به دلیل عملکرد شجاعانه و قابل تحسین خود در مقابله با تهاجم نظامی روسیه به کشورش به نامی شناخته‌شده در عرصه جهان تبدیل شده است.

این در حالی است که بسیاری از مردم اخیرا با فعالیت‌های هنری آقای زلنسکی به عنوان یک بازیگر و کمدین پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین آشنا شده‌اند.

به گزارش «نیوزویک»، در حالی که سخنرانی‌های پرشور زلنسکی برای اوکراینی‌ها و اشتیاق او برای پیوستن به این مبارزه الهام‌بخش بسیاری شده است، دیگران به همان میزان از زندگی قبلی او به عنوان یک مجری شگفت‌ز‌ده هستند.

ولودیمیر زلنسکی و تام کروز
ولودیمیر زلنسکی و تام کروز

در روزهای اخیر کلیپ‌های مختلفی از حضور او در فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، و شوهای کمدی در فضای مجازی منتشر شده است.

ولودیمیر زلنسکی پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در سال ۲۰۱۹، در نسخه اوکراینی برنامه تلویزیونی «رقص با ستاره‌ها»، صداپیشگی انیمیشن «پدینگتون»، فیلم‌های کمدی، و یک سریال تلویزیونی پربیننده که باعث شهرتش شد، حضور داشت.

او در سال ۱۹۹۷ با شرکت در یک مسابقه تلویزیونی طنز با عنوان «کی‌وی‌ان»، موفق به کسب رتبه نخست شد، و سپس با ایجاد یک گروه کمدی به اجرای برنامه در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق از جمله روسیه پرداخت.


ولودیمیر زلنسکی پس از موفقیت برنامه‌های کمدی خود، به طور جدی وارد عرصه بازیگری شد و در آثار موزیکال، فیلم‌ها و برنامه تلویزیونی که اکثر آنها کمدی بودند به هنرنمایی پرداخت.

او در سال ۲۰۰۸ در نقش اصلی فیلم اوکراینی «عشق رامکام در شهر بزرگ» بازی کرد که به موفقیت بزرگی دست یافت و با تولید دو فیلم دیگر در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ به یک سه‌گانه سینمایی تبدیل شد.

یکی از کلیپ‌های اخیری که در شبکه‌های اجتماعی بازنشر می‌شود، زلنسکی را در حال اجرای رقصی پیچیده در یکی از برنامه‌های کمدی تلویزیونی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و تاکنون بیش از سه میلیون بیننده داشته است.


ولودیمیر زلنسکی علاوه بر بازیگری، رقصنده خوبی نیز هست و در سال ۲۰۰۶ در فصل نخست برنامه «رقص با ستاره‌ها» خوش درخشید و برنده شد.

او به اتفاق با النا شوپتنکو، همراه رقص خود در این برنامه شرکت داشت و پس از هشت هفته رقابت فشرده بعنوان پادشاه رقص اوکراین تاج‌گذاری کرد.

ویدیوهایی رقص زلنسکی در این رقابت تلویزیونی بیننده‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرم و توئیتر داشته است.

یکی دیگر از نقش‌های مهم ولودیمیر زلنسکی، صداپیشگی انیمیشن «پدینگتون» است. او در دوبله این فیلم به زبان اوکراینی، نقش خرس، شخصیت اصلی داستان، را بازی کرد.


هیو بنویل، هنرمند انگلیسی که صداپیشه نسخه اصلی پدینگتون است، با اشاره به این که تاکنون نمی‌دانسته که ولودیمیر زلنسکی صداپیشه نسخه اوکراینی است، از «پرزیدنت زلنسکی» قدردانی کرد.

شاید مهمترین نقش ولودیمیر زلنسکی، بازی در سریال کمدی «خدمتکار مردم» بود که شهرت او را به اوج رساند.

زلنسکی در این سریال، نقش معلمی را بازی کرد که انتقادات او از دولت در فضای مجازی پخش می‌شود، نظراتش مورد توجه مردم قرار می‌گیرد، و در نهایت به عنوان رئیس جمهوری اوکراین انتخاب می‌شود.

ولودیمیر زلنسکی در مبارزات انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۹ بارها به این شخصیت و تجربه بازی در نقش رئیس جمهوری اشاره کرد و به محبوبیت زیادی دست یافت.

او در انتخابات اوکراین با کسب نزدیک به ۷۳ درصد آرا از تمامی سیاستمداران پیشی گرفت و به عنوان رئیس جمهوری اوکراین برگزیده شد.

XS
SM
MD
LG