لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۸

باشگاه فوتبال «چلسی» ۵.۲ میلیارد دلار فروخته می‌شود


چلسی «به شرط تأییدیه‌‌های مورد نیاز» به کنسرسیومی به رهبری تاد بوهلی آمریکایی فروخته می‌شود.
چلسی «به شرط تأییدیه‌‌های مورد نیاز» به کنسرسیومی به رهبری تاد بوهلی آمریکایی فروخته می‌شود.

باشگاه فوتبال «چلسی» تأیید کرده‌ است که شرایط کنسرسیومی به رهبری تاد بوهلی آمریکایی، یکی از سهام‌داران تیم بیسبال «لس‌آنجلس داجرز» را برای خرید این تیم انگلیسی پذیرفته است.

پیشنهاد این کنسرسیوم برای خرید چلسی از حمایت مالی «کلیرلیک کپیتال» برخوردار است.

شرکت مستقر در «استنفورد بریج»، ورزشکاه خانگی چلسی، شنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت که به شرط دریافت تأییدیه‌‌های مورد نیاز، این معامله به ارزش ۵.۲ میلیارد دلار انجام خواهد شد.

این شرکت در بیانیه خود گفت که شرایط خرید باشگاه توسط گروه مالکیت جدید به رهبری تاد بوهلی، کلیرلیک کپیتال، مارک والتر، و هانسجورگ ویس را تأیید کرده است.

تاد بوهلی
تاد بوهلی

انتظار می‌رود که در صورت ارائه اسناد لازم و تکمیل مراحل قانونی، باشگاه چلسی در اواخر ماه مه فروخته شود.

مالکان جدید ۲.۵ میلیارد پوند برای خرید سهام باشگاه می‌پردازند، و ۱.۷۵ میلیارد پوند دیگر برای سرمایه‌گذاری در ورزشگاه، تیم‌ زنان، آکادمی فوتبال، و بنیاد چلسی هزینه می‌کنند.

در بیانیه باشگاه تأیید شده است که درآمدهای حاصله در یک حساب بانکی مسدود شده در بریتانیا قرار می‌گیرد و رومن آبراموویچ، مالک روسی که در حال حاضر تحت تحریم‌های دولت بریتانیا قرار دارد، تمام درآمد را صرف امور خیریه خواهد کرد.

این بیانیه در شرایطی منتشر شد که تنها حدود سه هفته به پایان اعتبار مجوز فعالیت باشگاه باقی است که در ۳۱ مه منقضی می‌شود.

رومن آبراموویچ پس از حمله روسیه به اوکراین، در ماه مارس گذشته گفت که باشگاه چلسی را می‌فروشد.

او پنجشنبه با رد گزارش‌هایی که خواستار بازپرداخت وامی به ارزش ۱.۹ میلیارد دلار است که به چلسی داده، مسیر قانونی را برای فروش باشگاه هموار کرد.

گروه تاد بوهلی که شامل میلیاردر سوئیسی هانسجورگ ویس نیز هست، پس از رد شدن پیشنهاد دیرهنگام جیم رتکلیف، میلیاردر بریتانیایی، جدی‌ترین خریدار چلسی محسوب می‌شد.

در هفته‌های اخیر پیشنهاد چندین گروه سرمایه‌گذاری دیگر به دلایل مختلفی رد شد و طرفداران چلسی به شدت نگران وضعیت نابسامان تیم محبوب خود بودند.

XS
SM
MD
LG