لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۱

سرینا ویلیامز و لوئیس همیلتون به صف خریداران باشگاه فوتبال چلسی پیوستند  


سرینا ویلیامز در مراسم فرش قرمز اسکار
سرینا ویلیامز در مراسم فرش قرمز اسکار

سرینا ویلیامز، قهرمان ۲۳ گرنداسلم تنیس، و لوئیس همیلتون، دارنده هفت عنوان قهرمانی فرمول یک، از تمایل خود برای خریداری باشگاه فوتبال چلسی خبر داده‌اند.

سرینا ویلیامز آمریکایی، که به همراه جمعی از زنان سرمایه‌گذار مالک باشگاه فوتبال «انجل سیتی» در لیگ فوتبال زنان آمریکا است، به کنسرسیومی پیوسته است که قصد خرید باشگاه چلسی لندن را دارد.

سرینا ویلیامز قهرمان ۲۳ گرند اسلم تنیس
سرینا ویلیامز قهرمان ۲۳ گرند اسلم تنیس

همچنین لوییس همیلتون که از طرفداران قدیمی باشگاه آرسنال است، فرصت را غنیمت شمرده و قصد دارد روی چلسی، رقیب لندنی آرسنال، سرمایه‌گذاری کند.

نمایندگان همیلتون گفتند که او قصد دارد بیش ۱۳ میلیون دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کند. پس از تحریم رومن آبراموویچ، مالک‌ روسی باشگاه چلسی، سه پیشنهاد برای خریداری قهرمان اروپا ارائه شده است.

لوئیس همیلتون دارنده هفت عنوان قهرمان فرمول یک
لوئیس همیلتون دارنده هفت عنوان قهرمان فرمول یک

یکی از خریداران کنسرسیومی متشکل از سرینا ویلیامز و لوییس همیلتون، به همراه مارتین بروتون، رئیس سابق لیورپول و بریتیش ایرویز، سباستین کو‌ قهرمان سابق و رئیس کنونی فدراسیون جهانی دو و میدانی، و جاش هریس و دیوید بلیتزر مالکان باشگاه «فیلادلفیا سِوِنی‌سیکسرز» در لیگ بسکتبال ان.‌بی.‌ای است.

دیدار چلسی - آرسنال در لیگ برتر انگلیس
دیدار چلسی - آرسنال در لیگ برتر انگلیس

دو پیشنهاد دیگر نیز از سوی چندین سهام‌دار عمده باشگاه‌های ورزشی در آمریکا و کانادا مطرح شده است.

چلسی، قهرمان جهان و اروپا
چلسی، قهرمان جهان و اروپا

با توجه به حضور علاقمندان بسیاری برای خریداری چلسی، این باشگاه غرب لندن، که دارای عناوین قهرمانی اروپا و باشگاه‌های جهان است، می‌تواند به قیمت ۴ میلیارد دلار فروخته شود و این رکوردی در ورزش جهان به شمار می‌رود.

یک بانک مستقر در نیویورک و گروه تجاری-حقوقی رانی، بر روند فروش چلسی نظارت خواهند داشت.

رومن آبراموویچ مالک‌ چلسی
رومن آبراموویچ مالک‌ چلسی

طبق اعلام سازمان لیگ برتر انگلیس، رومن آبراموویچ نمی تواند از درآمد حاصل از فروش چلسی سودی دریافت کند و پس از انتقال مالکیت باشگاه، دولت بریتانیا با صدور مجوزی فعالیت‌های این باشگاه را به روند عادی بازخواهد گرداند.

پس از حمله روسیه به اوکراین، آبراموویچ نیز همچون دیگر الیگارش‌های روس به دلیل ارتباطش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، با بلوکه شدن دارایی هایش از جمله چلسی از سوی بریتانیا و اتحادیه اروپا تحریم شد.

البته آبراموویچ همواره ارتباطش با پوتین را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG