لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۵

پیامدهای گسترده حیوان‌آزاری بازیکن وستهام؛ آدیداس به حمایت مالی از کرت زوما پایان داد


کرت زوما
کرت زوما

واکنش‌ها به انتشار ویدئوی حیوان‌آزاری کرت زوما، ملی‌پوش فرانسوی تیم‌ فوتبال «وستهام» انگلستان، همچنان ا‌دامه دارد.

در روزهای اخیر فیلمی از این بازیکن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را در حال آزار رساندن گربه خانگی خود نشان می‌داد؛ کرت زوما در ادامه این گربه را مانند توپ فوتبال شوت کرد.

انتشار این ویدئو بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت و با اعتراض گستر‌ده‌ای در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.

باشگاه وستهام، ضمن انتقاد از حرکت بازیکن خود، اعلام کرد که او‌ را دو هفته جریمه مالی می‌کند و حقوقش به سازمان‌های مدافع حقوق حیوانات اهدا خواهد شد.

هرچند میزان دقیق حقوق این بازیکن مشخص نیست، ولی احتمالا این رقم بیش از ۳۰۰ هزار پوند است.

شرکت ورزشی «آدیداس» نیز اعلام کرد پس از بررسی این رویداد ناخوشایند، به حمایت مالی خود از کرت زوما خاتمه می‌دهد.

یک سازمان حمایت از حیوانات در حال بررسی این حادثه است و فعلا حضانت دو گربه خانگی کرت زوما را بر عهده گرفته و از آنها نگهداری می‌کند.این بازیکن با انتشار بیانیه‌ای از رفتار نادرست خود پوزش خواست و تأکید کرده است که فرد حیوان‌آزاری نیست، ولی به نظر نمی‌رسد که این پایان ماجرا باشد.

باشگاه وستهام اعلام کرده است که کرت زوما با مقامات مسئول همکاری می‌کند تا تحقیقات کاملی در این زمینه انجام شود.

به گفته این باشگاه، او تا پایان تحقیقات و بر اساس قانون گربه‌های خود را به «انجمن سلطنتی جلوگیری از آزار حیوانات» تحویل داده است.

این‌ تیم انگلیسی در روزهای اخیر با انتقادات زیادی از سوی طرفداران و حامیان مالی خود مواجه شده بود که به گفته آنها برخورد قاطعی با این بازیکن حیوان‌آزار نداشته است.

کرت زوما پس از انتشار این ویدئوی دردناک در شبکه‌های اجتماعی، بازهم در ترکیب اصلی وستهام قرار گرفت و سه شنبه گذشته مقابل واتفورد بازی کرد.

کرت زوما
کرت زوما


تعدادی از اسپانسرهای مالی باشگاه تهدید کرده‌اند که در صورت عدم برخورد جدی‌ با کرت زوما، به حمایت خود از این تیم‌ فوتبال پایان می‌دهند.

باشگاه وستهام اعلام کرده که در انتظار پایان تحقیقات است تا با آگاهی از جزئیات و بصورت منصفانه با حرکت ناپسند بازیکن خود برخورد کند.

این در حالی است که احتمال محاکمه و حتی زندانی شدن کرت زوما به اتهام حیوان‌آزاری نیز وجود دارد و این موضوع در انگلیس و فرانسه جرمی بسیار جدی محسوب می‌شود.

کرت زومای فرانسوی در سال ۲۰۱۴ به لیگ برتر انگلیس پیوست و سابقه بازی در باشگاه‌های چلسی، استوک سیتی، اورتون، و وستهام را در کارنامه ورزشی خود دارد.

XS
SM
MD
LG