لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

تحریم هفت الیگارش دیگر روسی توسط بریتانیا؛ از مدیر اجرایی «روس‌نفت» تا مالک «چلسی»


رومن آبراموویچ
رومن آبراموویچ

بخش انگلیسی صدای آمریکا - با ادامه تهاجم روسیه به اوکراین، بریتانیا هفت میلیاردر دیگر روسی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

دولت بریتانیا پنجشنبه فهرستی از الیگارش‌های روسی را منتشر کرد که شامل چهره‌هایی چون رومن آبراموویچ مالک باشگاه فوتبال چلسی، اولگ دریپااسکا صنعتگر، ایگور سچین مدیر اجرایی روس‌نفت، آندرس کوستین رئیس بانک وی‌تی‌بی، الکسی میلر رئیس گازپروم، و چند میلیاردر مشهور دیگر است.

این اقدام که در واکنش به تهاجم روسیه به اوکراین انجام شد، دارایی‌های این افراد در بریتانیا را مسدود می‌کند و آنها از سفر به بریتانیا منع می‌شوند. این الیگارش‌ها همچنین اجازه معامله و تجارت با افراد و شرکت‌های بریتانیایی را نخواهند داشت.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در بیانیه‌ای که در رابطه با اضافه شدن نام این افراد به فهرست تحریم‌های روسیه منتشر شد، با اشاره به حمایت بریتانیا از مردم اوکراین، گفت که بریتانیا در تعقیب افرادی که امکان کشتن غیرنظامیان، تخریب بیمارستان‌ها، و اشغال غیرقانونی متحدان مستقل را فراهم می‌کنند، بی‌رحم خواهد بود.

بوریس جانسون
بوریس جانسون


تهاجم نظامی روسیه به اوکراین از ۲۴ فوریه آغاز شد و از آن هنگام بسیاری از کشورهای غربی تحریم‌های فلج‌کننده‌ای را علیه مسکو، بسیاری از مقامات این کشور، و میلیاردرهای روسی که ظاهرا روابط نزدیکی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دارند، اعمال کرده‌اند.

رومن آبراموویچ، از چهره‌های شاخص این فهرست جدید است که اعلام کرده بود باشگاه فوتبال چلسی را می‌فروشد.

با توجه به بیانیه امروز دولت بریتانیا، مشخص نیست که چه سرنوشتی در انتظار این باشگاه محبوب لندنی خواهد بود.

XS
SM
MD
LG