لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۹

برگزاری تجمعی در پاریس برای آزادی بنجامین بریر، گردشگر زندانی در ایران


تجمع در پاریس و درخواست برای آزادی بنجامین بریر
تجمع در پاریس و درخواست برای آزادی بنجامین بریر

بلندین بریر، خواهر بنجامین بریر گردشگر فرانسوی که در ایران در زندان است، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا از برگزاری تجمعی برای آزادی برادرش در پاریس خبر داد.

خانم بریر روز دوشنبه ۲۰ دی به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که این تجمع روز شنبه ۱۸ دی در میدان تروکادرو در پاریس برگزار شد. به گفته خانم بریر بیشتر حاضران عکس‌ها و بنرهایی را برای درخواست آزادی بنجامین آورده بودند.

بلندین بریر که به همراه دو فرزند خردسال خودش در این مراسم حاضر شده بود گفت: «دوستان و همراهان زیادی آمدند و گفتند در حمایت از درخواست برای آزادی بنجامین، در این تجمع حاضر می‌شوند.»

بلندین بریر، خواهر بنجامین بریر به همراه دو فرزند خردسال خود در تجمع پاریس
بلندین بریر، خواهر بنجامین بریر به همراه دو فرزند خردسال خود در تجمع پاریس

خانم بریر پیشتر در گفت‌وگوی دیگری با بخش فارسی صدای آمریکا گفته بود مقامات ایران برادرش را گروگان گرفته‌اند.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز ۲۰ دی خواستار آزادی مراد طاهباز و دیگر شهروندان بریتانیایی زندانی در ایران، همچنین سیامک‌ و باقر نمازی، و عماد شرقی شد.

در حال حاضر علاوه بر نازنین زاغری-رتکلیف، مراد طاهباز، و انوشه آشوری، چندین دوتابعیتی و چندتابعیتی دیگر، از جمله عماد شرقی، سیامک نمازی، و پدرش باقر نمازی (شهروندان ایرانی-آمریکایی)، احمدرضا جلالی (پژوهشگر ایرانی-سوئدی)، مسعود مصاحب و کامران قادری (شهروندان ایرانی‌-اتریشی)، ‌مهرداد رئوف (شهروند ایرانی-‌بریتانیایی)، و ناهید تقوی (شهروند آلمانی ایرانی‌تبار)، در ایران زندانی هستند.

XS
SM
MD
LG