لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۲

دادگاه فدرال آمریکا حکم یک عضو گروه داعشی «بیتلز» را صادر می‌کند


الکساندا کوتی، چپ، و الشافع الشیخ، که گفته می شود در میان چهار جهادی بریتانیایی بودند که یک گروه داعشی به نام «بیتلز» را تشکیل دادند - آرشیو
الکساندا کوتی، چپ، و الشافع الشیخ، که گفته می شود در میان چهار جهادی بریتانیایی بودند که یک گروه داعشی به نام «بیتلز» را تشکیل دادند - آرشیو

یک دادگاه فدرال در آمریکا روز جمعه حکم پرونده یکی از اعضای گروه داعشی «بیتلز» را صادر می‌کند.

آلکساندا کوتی، عضو گروه موسوم به «بیتلز» (بیتل‌ها) داعش که سر چند گروگان‌ آمریکایی را از بدن جدا کرده بودند، قرار است روز جمعه با یک قاضی آمریکایی روبه‌رو شود.

قاضی دادگاه فدرال الکساندریا در ایالت ویرجینیا با برگزاری یک جلسه استماع جهت صدور حکم، درباره سرنوشت کوتی تصمیم خواهد گرفت. الکساندا کوتی پیشتر به قتل جیمز فولی و استیون ساتلاف، روزنامه‌نگاران آمریکایی، و دو امدادگر به نام‌های کایلا مولر و پیتر کاسیگ اعتراف کرده است.

اتهامات این پرونده حکم حبس ابد را به دنبال خواهد داشت. اما قاضی در مورد زندان کوتی و این که آیا او باید جدا از سایر زندانیان و در سلولی تقریبا انفرادی نگهداری شود یا نه، توصیه خواهد کرد.

هیئت منصفه پیشتر یکی دیگر از اعضای این گروه به نام الشافع الشیخ را در ارتباط با اتهاماتی شامل «گروگانگیری مرگبار» و «توطئه برای ارتکاب به قتل» مجرم شناخته بود.

آلکساندا کوتی و الشیخ دو عضو باقی‌مانده گروه بیتلز هستند که پنج سال پیش توسط نیروهای دموکراتیک سوریه دستگیر شدند.

به گفته مقام‌های آمریکایی، این گروه چهار نفره مسئول شکنجه و گردن زدن ۲۷ گروگان خارجی داعش بودند.

XS
SM
MD
LG