لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۶

اسرائیل از کشته‌ شدن عامل حمله مسلحانه مرگبار تل‌آویو خبر داد


یادبود جان‌باختگان حمله تل‌آویو (۱۹ فروردین ۱۴۰۱)
یادبود جان‌باختگان حمله تل‌آویو (۱۹ فروردین ۱۴۰۱)

نیروهای امنیتی اسرائیل بامداد جمعه یک مرد فلسطینی را که با تیراندازی به سوی یک مشروب‌فروشی شلوغ در مرکز تل آویو دو نفر را کشته و بیش از ۱۰ نفر را زخمی کرده بود، از پا درآوردند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، روز جمعه در توییتی از کشته شدن فرد «تروریست» توسط نیروهای امنیتی اسرائیل خبر داد و تاکید کرد که «با تروریسم مبارزه خواهیم کرد و پیروز خواهیم شد.»

حمله روز پنجشنبه، که چهارمین حمله مرگبار فلسطینی‌ها طی سه هفته اخیر در اسرائیل است، در نخستین روزهای ماه رمضان و همزمان با تشدید تنش‌ها روی داد. به گزارش آسوشیتدپرس، روز جمعه ده‌ها هزار فلسطینی در اورشلیم و در حضور گسترده نیروهای امنیتی اسرائیل، اولین نماز جمعه ماه رمضان را برگزار کردند.

نفتالی بنت همچنین در دیدار با مقامات ارشد امنیتی اعلام کرد که یک گذرگاه اصلی در شمال کرانه باختری که در نزدیکی زادگاه فرد مهاجم قرار دارد، برای مدت نامعلومی بسته خواهد شد.

بنت در بیانیه‌ای گفت: «هر قاتلی می‌داند که ما به او دست خواهیم یافت و هر کسی که به تروریست‌ها کمک می‌کند باید بداند که بهایی غیرقابل تحمل را خواهد پرداخت.»

اعتراضات و درگیری‌های ماه رمضان سال گذشته در اورشلیم به جنگ ۱۱ روزه غزه انجامید.

رسانه‌های اسرائیلی روز پنجشنبه با اعلام خبر کشته‌شدن دست‌کم دو نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر در یک حمله مسلحانه در مرکز تل‌آویو از متواری بودن دست‌کم دو مظنون این حمله خبر داده بودند. پلیس نیز از مردم خواسته بود در محل حادثه حاضر نشوند و در خانه‌هایشان بمانند.

همچنین نفتالی بنت، به همراه بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، با حضور در یک پایگاه نظامی در تل‌آویو در جریان تازه‌ترین اطلاعات این حمله قرار گرفتند.

در هفته‌های اخیر موج تازه‌ای از حملات مسلحانه علیه شهروندان اسرائیل به ترتیب در شهرهای بیرشیبا، حضره، و بنی‌براک به راه افتاده و با احتساب دو شهروند کشته شده در حمله روز پنجشنبه، تاکنون ١٣ اسرائیلی در این حملات جان خود را از دست داده‌اند.

XS
SM
MD
LG