لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۳

ابتکار دولت آمریکا برای واکنش سریع به خشونت جنسیتی


مظنونان به شرکت در یک تجاوز جنسی دسته جمعی در هند
مظنونان به شرکت در یک تجاوز جنسی دسته جمعی در هند

نه تنها سازمان های غیردولتی و رهبران بلکه شرکت های بزرگ و حکومت ها هم بدانند که توقف خشونت علیه زنان به نفع آنهاست.»

وزارت خارجه امریکا از برنامه جدیدی برای واکنش سریع به خشونت های جنسیتی خبر داد. این برنامه به نیازهای فوری بازماندگان خشونت های شدید جنسیتی و افرادی که در برابر خطر حملات فوری قرار دارند، کمک می کند.

ویلیام برنز، معاون وزارت خارجه آمریکا، روز پنجشنبه ۲۰ مارس در معرفی این برنامه گفت:«ما با کار کردن با شریکان محلی خود می توانیم بودجه، هزینه، پناهگاه فوری، کمک های روحی و اجتماعی و کمک های حقوقی به قربانیان برسانیم.»

این برنامه را مجموعه ای از گروه های کمک کار مانند بنیاد آون، به عمل در می آورد. الیس نلسون رئیس سازمان بین المللی "صداهای حیاتی" رهبری این اقدام را برعهده دارد.

او گفت: «ما به این احتیاج داریم – نه تنها سازمان های غیردولتی و رهبران سراسر جهان باید با خشونت مبارزه کنند، بلکه ما نیاز داریم که شرکت های بزرگ هم بدانند که توقف خشونت علیه زنان به نفع آنهاست. و حکومت ها هم باید این را درک کنند.»

سیندی دایر، معاون « صداهای حیاتی» گفت خشونت علیه زنان در همه کشورها وجود دارد و تنها راه توقف آن پاسخگو کردن عاملان است. او گفت این برنامه جدید این مسئله را نیز دربر می گیرد.

افریقای جنوبی، هند، نپال، و مکزیک نخستین کشورهایی هستند که برای شرکت در این برنامه اعلام آمادگی کرده اند. نیشی کانت رئیس سازمان شاکتی وهینی ،که در هند با خشونت علیه زنان مبارزه می کند، امیدوار است که عده قربانیانی که کمک طلب می کنند بیشتر شود.

کانت می گوید:«در کشوری مثل هند برای زنان خیلی مشکل است که توی خیابان بیایند و درباره این گونه مسائل حرف بزنند... ما می کوشیم تا آنجا که می توانیم به زنان بیشتری در درون قبایل دست بیابیم.»

سینگر فریجی، عضو سازمان «لوبیا چشم بلبلی» و سفیر بنیاد آون در سازمان زنان جهان، می گوید آمار او را تکان داده است. از هر سه زن در جهان یک نفر مورد خشونت جنسیتی قرار دارد.

او گفت:« در بسیاری از کشورها قوانینی برای حمایت از زنان و تنبیه متجاوزان وجود دارد اما این قوانین به صورت موثر و همیشگی اعمال نمی شوند و زنان را بی دفاع رها می کنند.»

این برنامه جدید به کشورها کمک می کند که قوانین خود را بهتر به اجرا درآورند وبه خشونت پایان دهند.
XS
SM
MD
LG