لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۶

دیوان عالی هند حکم رسیدگی به تجاوز جنسی گروهی را صادر کرد


پلیس هند مردان تجاوزکار را که با طناب بسته شده اند اسکورت می کند. بنگال، ۲۳ ژانویه ۲۰۱۴
پلیس هند مردان تجاوزکار را که با طناب بسته شده اند اسکورت می کند. بنگال، ۲۳ ژانویه ۲۰۱۴

شورای روستا دستور این تجاوز گروهی را به این دلیل صادر کرد که زن جوان عاشق مردی از قبیله ای دیگر شده بود.

دیوان عالی هند دستور انجام تحقیقات درمورد تجاوز جنسی گروهی به یک زن جوان بیست ساله را صادر کرد. این حمله اوایل این هفته و به دستور شورای روستا صورت گرفته است.

به گزارش مطبوعات هند، این دادگاه که ریاست آن را رئیس قوه قضایی هند برعهده دارد، اعلام کرده است که از این خبر یکه خورده است.

به گفته مقام های مسئول ۱۳ نفر و از جمله کدخدای روستا در ارتباط با این واقعه بازداشت شده اند. این مقا م ها می گویند شورای این روستا که در ایالت بنگال غربی قرار دارد ، دستور این تجاوز گروهی را به این دلیل صادر کرد که زن جوان عاشق مردی از قبیله ای دیگر شده بود.

این مقام ها می گویند شورای روستا درآغاز این زن و مرد را هریک به پرداخت ۲۵ هزار روپیه معادل ۴۰۰ دلار محکوم کرد. خانواده مرد این مبلغ را پرداختند اما وقتی خانواده دختر گفتند که از عهده پرداخت این مبلغ برنمی آیند، شورا دستور تجاوز گروهی را صادر کرد.

زن جوان به دلیل شدت جراحت ها اکنون در بیمارستانی محلی بستری ست.

به نوشته روزنامه تایمز هند فریاد های زن جوان در سراسر شب به گوش می رسید اما هیچ کس جرات کمک کردن به او را نداشت.

گزارشگرانی که در آن ناحیه هستند می گویند که زن از یک تبار عشیره ای ست و مرد مسلمان و اهل روستای مجاور است.

شورایی که این حکم را صادر کرده از شیوخ روستا تشکیل می شود. این شوراها از نظر دولت هند غیرقانونی هستند، اما در میان مردم اعتبار دارند.

در سال گذشته خشونت جنسی علیه زنان درهند توجه زیادی را به خود جلب کرده است. خبرهای مربوط به تجاوزهای گروهی که در یکی ازآن ها در اواخر سال ۲۰۱۲زن جوانی قربانی شد، عده کثیری را در اعتراض به این اقدام ها به خیابان ها کشانده است. معترضان خواستار اعمال مجازات های شدید تر و قوانین سختگیرانه تر در این باره هستند.
XS
SM
MD
LG