لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۲

قاضی شکایت تجاوز جنسی یک زن آمریکایی علیه کریستیانو رونالدو در لاس وگاس را رد کرد


کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو

قاضی یک دادگاه در شهر لاس وگاس ایالت نوادا، شکایت تجاوز جنسی یک زن آمریکایی علیه کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی فوتبال را رد کرد.

این زن که ابتدا با دریافت ۳۷۵ هزار دلار از کریستیانو رونالدو رضایت داده بود که از پیگیری ماجرا خودداری کند، بعدها مدعی شد که مورد تجاوز قرار گرفته است و باید میلیون‌ها دلار غرامت بگیرد.

جنیفر دورسی، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده در لاس وگاس، جمعه این پرونده را برای تنبیه لزلی مارک استووال، وکیل شاکی به دلیل «رفتار با نیت بد» و استفاده از اسناد درز کرده و دزدیده شده‌ای از گفت‌وگوهای رونالدو و وکلایش مختومه کرد.

به گفته قاضی، رفتار غیرحرفه‌ای وکیل شاکی، روند دادرسی را بصورت غیرقابل جبرانی زیر سوأل برده است.

خانم دورسی در حکم ۴۲ صفحه‌ای خود نوشت که مختومه کردن این پرونده بدون امکان بازگشایی مجدد، مجازات سنگینی است، ولی رونالدو از رفتار لزلی مارک استووال، وکیل شاکی آسیب دیده است.

او با اشاره به اینکه خرید و استفاده از این اسناد محرمانه از ابتدا با نیت بد صورت گرفته است، گفت که عزل یا مجازات وکیل شاکی به تنهایی مشکلی را حل نمی‌کند، زیرا این پرونده شکایت بر مبنای اطلاعات مذکور بنا شده است و باید مختومه شود.

لزلی مارک استووال هنوز درباره حکم قاضی اظهار نظری نکرده است ‌و می‌تواند با مراجعه به دادگاه استیناف منطقه‌‌ای ایالات متحده در سانفرانسیسکو، تقاضای تجدید نظر کند.

وکیل کریستیانو رونالدو در لاس وگاس نیز که در سفر بود، هنوز به این حکم واکنشی نشان نداده است.

آسوشیتدپرس با اشاره به اینکه معمولا از افرادی که می‌گویند قربانی تجاوز جنسی هستند، نام نمی‌برد، نوشت که کاترین مایورگا، شاکی این پرونده رضایت داده است تا هویت خود را علنی کند.

او در شکایت مدنی خود که در سال ۲۰۱۸ در دادگاه ایالتی نوادا تنظیم، و در سال ۲۰۱۹ به دادگاه فدرال منتقل شد، ادعا کرد که کریستیانو رونالدو یا همکارانش مفاد قرارداد محرمانه میان آنها را پیش از انتشار مقاله نشریه آلمانی «اشپیگل» با عنوان «راز کریستیانو رونالدو» نقض کرده‌اند.

کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو

نشریه اشپیگل، این مقاله را براساس اطلاعات منتشره در تارنمایی که اطلاعات محرمانه و جنجالی مرتبط با فوتبال را افشا می‌کند، نوشته بود.

تیم حقوقی کریستیانو رونالدو مدعی شده بود که اسناد مذکور بخشی از اطلاعاتی است که هکرها از شرکت‌های حقوقی و سازمان‌های مختلف در اروپا سرقت کردند و به منابع مختلف فروخته‌اند.

وکلای این ستاره پرتغالی گفته بودند که او قرارداد محرمانه با شاکی را نقض نکرده است و کاترین مایورگا به دلیل طرح علنی شکایت خود، مقصر است.

کاترین مایورگا مدل و آموزگار پیشین، در لاس وگاس زندگی می‌کند. او مدعی است که با کریستیانو رونالدو در یک کلوب شبانه ملاقات کرده است و هنگامی که همراه با سایرین به اتاق هتل او رفت، این بازیکن فوتبال به او تجاوز کرد.

وکلای کریستیانو رونالدو برقراری رابطه جنسی را تأیید می‌کنند ولی مدعی هستند که این رابطه با رضایت طرفین بوده است و کاترین مایورگا دروغ می‌گوید.

این شکایت مدنی ۲۵ میلیون دلاری در شرایطی در دادگاه رد می‌شود که دادستانی لاس وگاس نیز پس از بازگشایی پرونده در سال ۲۰۱۹ و انجام تحقیقات پلیس، به دلیل فقدان اسناد و مدارک کافی علیه کریستیانو رونالدو اعلام جرم نکرده‌است.

XS
SM
MD
LG