لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

جانی دپ برنده دادگاه جنجالی هالیوودی شد


Depp Heard Lawsuit
Depp Heard Lawsuit

هیئت منصفه دادگاهی در ایالت ویرجینیا روز چهارشنبه حکم داد که امبر هرد همسر سابقش جانی دپ را بدنام کرده و باید ۱۵ میلیون دلار به او بپردازد. دپ تقاضای ۵۰ میلیون دلار غرامت کرده بود.

این دو بازیگر معروف در یک محاکمه شش هفته‌ای مدارک و مستندات خود را ارائه کردند و دادگاه در نهایت به نفع جانی دپ رای داد.

دپ، ستاره ۵۸ ساله «دزدان دریایی کارائیب»، از هرد شکایت و استدلال کرده بود که با انتشار مطالبی دروغ در رسانه‌ها درباره آزار خانگی، او را بدنام کرده است.

امبر هرد بازیگر ۳۶ ساله هالیوود نیز در شکایت متقابل از جانی دپ، به دلیل این که او را دروغگو خوانده است، تقاضای ۱۰۰ میلیون دلار غرامت کرده بود .

در طول پرونده، هیئت منصفه فایلهای صوتی و تصویری دعوای این زوج را بررسی کردند و عکس های انگشت خونین دپ را دیدند. او گفته بود که وقتی هرد در سال ۲۰۱۵ بطری ودکا را به سمت او پرتاب کرد، قسمت بالای انگشتش قطع شد.

در مقابل، هرد آسیب زدن به انگشت دپ را انکار کرد و گفت:«دپ در آن شب با یک بطری مشروب به او تجاوز جنسی کرد.»

این دادگاه به طور گسترده در رسانه های اجتماعی مورد توجه مخاطبان قرار گرفته بود.

پرونده دادگاه این زوج پیشین با استناد به مطالب منتشره در ستون روزنامه واشنگتن پست در دسامبر ۲۰۱۸ به جریان افتاده بود.

امبر هرد در این مقاله بدون اشاره به جانی دپ گفت که قربانی خشونت خانگی بوده است. وکیل جانی دپ می‌گوید که کاملا مشخص است که منظور امبر هرد، جانی دپ همسر پیشینش بوده است.

جدایی آنها پس از کمتر از دو سال زندگی مشترک در سال ۲۰۱۷ نهایی شد.

جانی دپ که زمانی یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های هالیوود بود، به دلیل حواشی مرتبط با رابطه جنجالی خود با امبر هرد از بسیاری از پروژه‌های بزرگ سینمایی کنار گذاشته شد و فعالیت هنری خاصی ندارد.

کمتر از دو سال پیش، جانی دپ در پرونده افترا علیه نشریه انگلیسی «سان» شکست خورد و قاضی دادگاه حکم داد که او بارها به امبر هرد حمله کرده است.

XS
SM
MD
LG