لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

دادگاهی در آمریکا اتهام تجاوز جنسی و دیگر موارد اتهامی علیه رهبر مکزیکی یک کلیسای بزرگ را رد کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک دادگاه تجدیدنظر در کالیفرنیا به دلیل تخلفات حقوقی دادستان ها، دستور داده است پرونده جزایی علیه رهبر مکزیکی یک کلیسای بزرگ که به تجاوز به کودکان و قاچاق انسان متهم بوده است، مختومه اعلام شود.

ناسون واکین گارسیا، پیشوای خودخوانده کلیسای «لَ لوس دل موندو»، بر مبنای اتهاماتی مرتبط با سه دختر و یک زن طی سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸، از ماه ژوئن در شهرستان لس آنجلس در بازداشت بوده است. اتهام در اختیار داشتن تصاویر جنسی کودکان بعدتر در سال ۲۰۱۹ به پرونده افزوده شد. او انجام هر گونه تخلف را تکذیب کرده است.

گارسیا با وجودی که بدون حق پرداخت وثیقه در لس آنجلس در بازداشت بود همچنان رهبری معنوی «لَ لوس دل موندو» که در اسپانیایی به معنی «نور جهان» است را بر عهده داشت. این کلیسای مسیحیان تبشیری را پدربزرگ گارسیا بنا گذاشته بود و ادعا می شود در سراسر جهان ۵ میلیون پیرو دارد.

روشن نیست گارسیا چه زمانی آزاد خواهد شد.

دفتر دادستانی کالیفرنیا می گوید در حال بررسی حکم صادره دادگاه است.

الن جکسون، وکیل گارسیا، می گوید او و موکلش از تصمیم دادگاه بسیار خوشحال هستند: «دادستان کل از سر تعصب برای یقین از محکومیت آقای گارسیا به هر بهایی کوشید با ادامه بازداشت بدون دادرسی عادلانه بر مبنای ادعاهای اثبات نشده افراد ناشناس و نفی فرصت حضور در دادگاه او را از آزادی محروم کند.»

جلسات رسیدگی دادگاه چند بار به درخواست دادستان ها برای ارائه شواهد به متهم که در بازداشت بود به تعویق افتاده بود، اما شواهد تازه ای تحویل داده نشد.

معلوم نیست وضعیت چهار متهم دیگر این پرونده چه خواهد شد.

شکایت حقوقی یک زن کالیفرنیایی که ادعا می کند از ۱۲ سالگی به مدت ۱۸ سال توسط گارسیا و پدرش مورد آزار جنسی قرار داشته، ادامه پیدا خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG