لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۶

محکومیت خواننده آمریکایی به جرم فریب و برقراری رابطه جنسی با زنان و دختران زیر سن قانونی


 آر کلی
آر کلی

یک دادگاه فدرال در منطقه بروکلین نیویورک، آر کلی خواننده آمریکایی و برنده جایزه گرمی، را به دلیل سواستفاده از شهرت خود برای فریب زنان و دختران زیر سن قانونی و برقراری رابطه جنسی با آنها گناهکار شناخت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هیأت منصفه پس از برگزاری جلسات دادگاه که پنج هفته و نیم‌‌ طول کشید، کمی بیش از یک روز درباره اتهامات وارده به آر کلی به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت او را در تمامی ۹ فقره از اتهاماتی که با آن روبرو بود گناهکار شناختند.

آنها رأی نهایی خود را روز دوشنبه ۵ مهر به قاضی ارائه کردند و او نتیجه را برای حاضران در دادگاه، از جمله آر کلی که سر خود را پایین انداخته بود، خواند.

آر کلی زمانی یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های موسیقی هیپ هاپ جهان بود.

محور اصلی پرونده دادستانی علیه آر کلی بر مجموعه‌ای از جرائم دو دهه گذشته او متمرکز بود. به گفته دادستانی، این خواننده آمریکایی، رهبری گروهی تبهکار را بر عهده داشت که‌ زنان و دختران نوجوان را برای روابط جنسی غیرقانونی جذب می‌کرد، و در بسیاری از موارد او شخصا آنها را مورد آزار و سواستفاده جنسی قرار داده است.

جلسات دادگاه
جلسات دادگاه

حداقل ده سال زندان در انتظار آر کلی است. اما با توجه به حکم هیأت منصفه، احتمال دارد او به حبس ابد محکوم شود. قاضی حکم نهایی را چهارم ماه مه سال ۲۰۲۲ اعلام خواهد کرد.

این خواننده که نام کامل او رابرت سیلوستر کلی است، یکی از مشهورترین هنرمندانی است که در جریان جنبش «من هم» به اتهام آزارهای جنسی و تجاوز محاکمه می‌شود.

او در سال‌های اخیر با مجوعه‌ای از اتهامات مختلف، از جمله پورنوگرافی کودکان نیز مواجه شده است، ولی این‌ نخستین بار است که در دادگاه محکوم می‌شود.

آر کلی با چندین فقره اتهام فدرال و ایالتی دیگر در آمریکا مواجه است و بدون‌ شک محکومیت اخیرش بر پرونده‌های دیگر او تأثیرگذار خواهد بود.

در شرایطی که دادستانی و قربانیان آر کلی از حکم صادره استقبال کردند، وکیل این خواننده ضمن ابراز تأسف از نتیجه دادگاه گفت که موکلش تقاضای تجدید نظر خواهد کرد.

آر کلی
آر کلی

وکلای آر کلی در جریان روند دادرسی، شاکیان را طرفداران پیشین متهم معرفی کردند که به گفته آنها با رضایت خاطر با این خواننده مشهور رابطه جنسی برقرار کرده‌ بودند، و حالا قصد دارند از او انتقام بگیرند.

این در حالی است که اظهارات برخی از این زنان درباره آزارهای جنسی و سواستفاده‌های آر. کلی، بسیاری را حیرت‌زده کرد و بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری داشت.

XS
SM
MD
LG