لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۳

رکس تیلرسون: با مردم ایران اختلافی نداریم؛ دعوای ما با رژیم انقلابی است


آقای تیلرسون در سفر دوره ای خود بعد از کشورهای خاورمیانه و افغانستان و پاکستان، به هند سفر کرده است.
آقای تیلرسون در سفر دوره ای خود بعد از کشورهای خاورمیانه و افغانستان و پاکستان، به هند سفر کرده است.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که در هند به سر می برد، در تازه ترین اظهارنظر درباره ایران گفت تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی به خاطر رفتار شرورانه این نظام است و آمریکا اختلافی با مردم ندارد.

آقای تیلرسون روز چهارشنبه ۳ آبان در دهلی نو افزود: هدف ایالات متحده آمریکا از این تحریم ها کمک به مردم ایران است تا آنها بتوانند کنترل حکومت خود را به دست بگیرند.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای هندی خود، با اشاره به روابط تجاری دهلی نو و تهران گفت: آمریکا قصدی برای مسدود کردن روابط تجاری هند یا هر کشور هم پیمان خود با ایران را ندارد اما این روابط باید قانونی باشد.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام متعهد نیست. آمریکا می گوید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از گروه های تروریستی در خاورمیانه از جمله حزب الله لبنان برای بی ثبات سازی در خاورمیانه حمایت مالی و تسلیحاتی می کند. همچنین ایران برنامه موشکی خود را ادامه می دهد که در قطعنامه شورای امنیت صریحا ایران از آزمایش موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شده است. نقض حقوق بشر از دیگر انتقادات آمریکا به ایران است.

رئیس جمهوری ایالات متحده بعد از ظهر جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ استراتژی جدید واشنگتن در برابر ایران را اعلام کرد و با بیان این که نمی‌تواند پایبندی تهران به توافق اتمی دو سال پیش با قدرت‌های جهانی را تایید کند، از استراتژی جدید علیه ایران خبر داد و گفت این استراتژی با اعمال تحریم‌های سنگین علیه سپاه پاسداران ایران آغاز می‌شود.

با اعلام عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای از سوی پرزیدنت ترامپ، بنا به قانون، کنگره دو ماه فرصت دارد که تصمیم بگیرد که تحریم های هسته ای ایران را باز گرداند و یا قانونی برای تشدید نظارت بر برجام و فشار بر ایران تصویب کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG