لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۰

پرزیدنت ترامپ: فعالیتهای بی ثبات کننده رژیم ایران باعث نگرانی است


پرزیدنت دونالد ترامپ در رایزنی با رکس تیلرسون وزیر خارجه، تصمیم گرفته است که به موجب قوانین داخلی آمریکا نمی تواند تایید کند که برداشتن تحریمها بر طبق توافق هسته ای با ایران با اقدامات ایران در مسیر پایان دادن به برنامه غیرقانونی هسته ای "تناسب داشته است".

پرزیدنت ترامپ پس از بازنگری کامل سیاست آمریکا در قبال ایران اعلام کرد: "نمی تواند پای بندی ایران را تایید کند".

رئیس جمهوری همچنین یادآور شد که فعالیت بی ثبات کننده رژیم ایران، از جمله حمایت از گروههای دست نشانده تروریستی در خاورمیانه، تامین مالی تروریسم در سراسر جهان، و برنامه موشک بالیستیک مسائلی ست که وی را در مورد رژیم ایران نگران می سازد.

خودداری پرزیدنت ترامپ از تایید پای بندی ایران به توافق به معنی خروج آمریکا از برجام نیست. به معنی آن است که دولت ترامپ در همکاری نزدیک با کنگره و شرکای بین المللی، آنچه را رئیس جمهوری "بسیاری از نقایص جدی" برجام نامیده مورد بررسی قرار دهند: "ازجمله این نقیصه ها بندهای "غروب" است یعنی اینکه پس از چند سال محدودیت های کلیدی بر برنامه هسته ای ایران برداشته خواهند شد. از جمله نقایص توافق،کافی نبودن ضمانت اجرا و سکوت در مورد برنامه موشکی ایران است."

پرزیدنت ترامپ یادآور شد "همانگونه که در مورد کره شمالی دیده ایم هر قدر غفلت ما در مورد چنین تهدیدی طولانی تر باشد، آن تهدید وخیم تر خواهد شد. به همین سبب تصمیم گرفتیم که پیشگام حمایت از تروریسم در جهان (ایران) نتواند هرگز به جنگ افزارهای هسته ای دست پیدا کند."

XS
SM
MD
LG