لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۲

حضور ستاره‌های بزرگ موسیقی در نخستین رقابت آوازخوانی آمریکا با الهام از «یوروویژن»


ستاره‌های حاضر در رقابت آوازخوانی آمریکا
ستاره‌های حاضر در رقابت آوازخوانی آمریکا

در نخستین دوره رقابت آوازخوانی آمریکا که با الهام از «یوروویژن» برگزار می‌شود، ستاره‌های بزرگ موسیقی شرکت دارند.

به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی، در فهرست ارائه شده توسط برگزارکنندگان این رقابت، چهره‌هایی چون مایکل بولتون، میسی گری، جول، و سیسکو دیده می‌شوند.

کلی کلارکسون و اسنوپ داگ، مجریان این رقابت تلویزیونی خواهند بود که با شرکت ۵۶ خواننده از پنجاه ایالت، پنج منطقه وابسته به ایالات متحده، و همچنین شهر واشنگتن برگزار می‌شود.

هر یک از شرکت‌کنندگان نماینده ایالت یا منطقه خود خواهند بود و برنده پس از هشت هفته رقابت تلویزیونی، در نهایت با آرای مردم برگزیده می‌شود.

انتظار می‌رفت فقط خواننده‌های غیرحرفه‌ای در نخستین رقابت آوازخوانی آمریکا شرکت کنند و به همین دلیل اعلام خبر حضور برخی از ستاره‌های موسیقی در آن بسیار غافلگیرکننده است.


کلی کلارکسون خواننده و مجری آمریکایی ایده‌پرداز اصلی این رقابت است که از طریق شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی» پخش می‌شود.

او با اشاره به محبوبیت رقابت آوازخوانی اروپا یا «یوروویژن»، می‌گوید برای اجرای چنین طرحی در آمریکا و ایجاد رقابت هنری میان ایالت‌ها و مناطق این کشور بسیار هیجان‌ زده است.

مایکل بولتون که یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی آمریکا در دهه‌های اخیر محسوب می‌شود، نماینده ایالت کانکتیکت خواهد بود.

جول نماینده ایالت آلاسکا است، میسی گری ایالت اوهایو را نمایندگی می‌کند، و سیسکو از طرف ایالت مریلند می‌خواند.

جول
جول

برخی دیگر از شرکت‌کنندگان نیز تجربیات مختلفی در عرصه موسیقی دارند و خواننده‌های گمنامی محسوب نمی‌شوند.

رقابت آوازخوانی آمریکا از ۲۱ مارس (اول فروردین ۱۴۰۱) در کالیفرنیا آغاز می‌شود و شامل چند مرحله خواهد بود. فینال این مسابقه دوشنبه نهم ماه مه (۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.

رقابت آوازخوانی آمریکا در برخی از کشورهای اروپا و سایر نقاط جهان نیز پخش می‌شود و یکی از ایده‌های احتمالی آینده، حضور برنده این مسابقه در یوروویژن به عنوان نماینده آمریکا است، که می‌تواند تماشاگران آمریکایی را نیز جلب کند.

XS
SM
MD
LG